Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Хміль-Чуприна В.В.

Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій і управління, Україна

СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ПІДГОТОВКИ ГАЗЕТНО-ЖУРНАЛЬНИХ ВИДАНЬ В ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА ДРУКАРНЯ»

Видавничо-поліграфічний комплекс України зазвичай висвітлюється у суто виробничому аспекті, а саме робочому процесі друкарень. Не менш важливим є редакторський етап, на якому відбувається первинне оброблення видавничої продукції, і саме цей досить значний процес формування параметрів майбутніх видань який відповідає за якість усього видавничого процесу.

Робота редакцій і видавництв з їх повторювальним циклом підготування до друку періодичних видань, дуже схожа на роботу промислового виробництва. Актуально стоїть питання на предмет ефективного керування роботою підприємства і контролем за процесом створення продукції.

Видавничі системи (ВС) підготовки видань призначені для підвищення динаміки виробництва друкованої продукції на стадії до друкарської підготовки. На цій стадії видавничі системи мають певні переваги:

- істотне скорочення часу на підготовку публікації до друку;

- здійснення контролю над матеріалами на всіх етапах їх оброблення;

- розширення спектра видань без збільшення кількості працівників;

- покращення системи покажчиків та прискорення пошуку необхідних матеріалів;

- зберігання та захист інформації;

- надання можливості віддаленої роботи із системою;

- підтримка програмних забезпечень декількох різнорідних видань [ 2 ] .

Для організації такої автоматизованої системи виробництва використовується багато різноманітних програм. Всю існуючу програмну продукцію умовно можна поділити на дві великі групи: спеціалізовані для газетної та журнальної продукції. Редакційний цикл газет та журналів відрізняється, і саме специфічні риси кожного визначають схеми розвитку та впровадження сучасних видавничих систем в ТОВ «Кременчуцька міська друкарня». Це середнє за розміром видавництво не поступається великим стосовно розробки основних концептуальних схем побудови поширених сьогодні автоматизованих ВС.

Програмні продукти WoodWing та Scoop розраховані на газетне виробництво, а Baseview надає можливість конфігурувати як газетні, так і журнальні видання. Стосовно розробок для видавничих систем, то з точки зору перспективності, необхідно виділити компанію « Adobe ».

Атоматизовані ВС кременчуцької друкарні забезпечують три основні переваги, а саме:

- скорочення термінів оброблення матеріалів;

- зменшення кількості помилок;

- чіткій контроль за видавничо-поліграфічним процесом на всіх етапах виготовлення продукції з боку керівництва.

Видавничий процес сприймається у всіх програмах практично однаково, і має наступні основні етапи [ 2 ] :

1. У будь-якій редакції існує шаблон верстки газети чи журналу з фіксованими базовими лініями, колонками і т.д.

2. На редакційній раді ухвалюються рішення про розміщення матеріалів на шпальтах, причому матеріали можуть уже існувати або лише плануватися до поточного числа видання.

3. Більдредактор , художній редактор чи відповідальний секретар створює макет поточного числа видання на наявним шаблоном і записує при цьому не тільки назву матеріалів, відповідальних за них працівників, але й терміни подання та готовності матеріалів.

4. Як тільки макет закінчено, кожен зі співробітників через програму менеджер у діалоговому вікні Queri (дослівно – консультація, запит) бачить увесь перелік завдань і їх розташування по розділах. Якщо завдання стосується конкретного працівника редакції, він запускає його безпосередньо з інтерфейсу за допомогою діалогового вікна Query і починає з ним працювати.

5. У той час, коли один співробітник працює з матеріалом, інший також має доступ для роботи із цим же документом. Наприклад, коректор може вносити виправлення в текст під час верстання матеріалу.

6. Редактор контролює процес заповнення сторінок матеріалами й зображенням.

7. Верстальник, редактор, коректор і автор отримують доступ до тієї самої шпальти, що істотно скорочує процес підготування видання.

При впровадженні ВС в ТОВ «Кременчуцька міська друкарня» зникає потреба в контролі за великою кількістю файлів, бо на зміну їм прийшли прості й зрозумілі образи (макет, ілюстрація, стаття).Також у системі цього поліграфічного підприємства працюють механізми пошуку та автоматична архівація матеріалів.

Впровадження автоматизованих рішень для оптимізації видавничого процесу значно підвищує рівень оперативності виготовлення макету, що особливо актуально при підготовці газетно-журнальних видань.

Список літератури:

1. Полтавщина: енциклопедичний довідник / Під ред. А.В. Кудрицького . – К.: Українська енциклопедія, 1992. – 678 с.

2. Друкарство. - 2006. - №3 (68).– 29 с.