Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Хорт О.А.

Національний технічний університет України «КПІ»

РОЛЬ РИНКУ У ВИЗНАЧЕННІ СПРЯМОВАНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Актуальність теми . Функціонуючи у сучасному складному соціально-економічному середовищі, підприємства постійно повинні акцентувати свою увагу на створенні та впровадженні різноманітних нововведень та інновацій для забезпечення ефективної діяльності у ринковій економіці. Необхідність інноваційної діяльності зумовлена загальною закономірністю розвитку та прогресу суспільного відтворення, структурними зрушеннями та загальними тенденціями світової економіки. Вище сказане спричинює актуалізацію інтересу до визначення факторів, що зумовлюють інноваційну діяльність підприємства та її направленість.

В ряді робіт вітчизняних дослідників комплексно розглядаються причини та спонукальні мотиви, що змушують організації впроваджувати нововведення ( Краснокутська Н. В.), наведені різні класифікації факторів, що формують інноваційну діяльність підприємства (В. Я. Кардаш , І. А. Павленко, О. К. Шафалюк , О.О. Маслак). Проте не приділено достатньої уваги розкриттю змісту таких чинників, зокрема пріоритетних, які впливають на успішність нововведень.

Метою даної роботи є дослідження та визначення ролі ринку у формуванні інноваційного процесу на підприємстві, виявлення головних ринкових чинників, які впливають на спрямованість інноваційної діяльності.

Найчастіше інноваційну діяльність визначають як діяльність, що включає весь комплекс робіт, пов’язаних з трансформуванням нових ідей в їх матеріалізоване втілення в продукті (послузі) з подальшою його комерціалізацією. Головною ціллю інноваційної діяльності є підвищення ефективності функціонування підприємства, метою якої є забезпечення прибутковості.

Сучасний етап розвитку економіки характеризується тим, що перш ніж приступити до виробництва нової продукції і вийти з новинками на ринки збуту, необхідно провести вивчення попиту споживачів і ринкової ситуації, на відміну від практики минулих періодів, коли спочатку розробляється і виробляється товар, а потім здійснюється пошук споживачів цього товару і методів збуту. Тобто відбувся перехід від ринку «продавця» до ринку «покупця», що зумовило необхідність виходити на ринок з такою продукцією, яку чекає потенційний покупець і яка відповідає його вимогам.

Згідно результатів багатьох економічних досліджень в середньому із 100 успішно реалізованих нововведень близько 75 - це відповідь на потреби споживача (ринок, замовлення від уряду, виробничі потреби самого виробника) і тільки 25 нововведень є результатом упровадження нових технічних ідей, які виникли в процесі проведення НДДКР. Зокрема, великі міжнародні корпорації, що спеціалізуються на випуску наукомістких виробів, іще на стадії пошуку та генерування ідей шукають майбутніх споживачів і тільки за їхньої участі розпочинають матеріалізацію цих ідей. Залучення споживачів до розроблення нових товарів сприяє стимулюванню інноваційного процесу. Так, більшість великих японських фірм уважає, що задоволення запитів споживачів впливає на ефективність нових розроблень не менше ніж комплексне дослідження ринку. Майже 30 % опитаних фірм стверджують, що ідеї створення нових товарів надійшли безпосередньо від споживачів.

У прийнятті рішення про здійснення інноваційної діяльності підприємств вирішальну роль грають маркетингові дослідження ринку та різних ринкових сегментів, для яких призначена нова продукція, що дозволяє зменшити ризики ринкової незатребуваності інновацій та неефективності витрат ресурсів, сил і часу.

Також варто зазначити, що на рівні з потребами ринку, ринкова конкуренція також виступає одним з головних спонукальних механізмів розвитку інновацій. Нерідко підприємства, що мають справу з новими технологіями, використовують їх як «наступальну зброю» для завоювання ринку.

Отже, сучасний етап розвитку ринку, а саме перевага на ньому покупця, зумовив скерованість інноваційної діяльності підприємства на дослідження та задоволення потреб такого ринку.

Висновки. Проаналізувавши вищезазначене можна зробити такі висновки: вирішальну роль в інноваційному процесі відіграє ринок та його потреби ? спонукальним мотивом для інновацій є зміни зовнішнього середовища, які ведуть до появи нових потреб або нових засобів задоволення вже існуючих потреб; технологічні вдосконалення та продуктові інновації не мають самостійної цінності, оскільки тільки споживач визначає їхню справжню цінність (здатність задовольнити його потребу); інновації – результат взаємодії між її творцями та споживачами; аналіз та дослідження потреб ринку на етапі конструювання і виробництва нової продукції дозволяє зменшити ризики, пов’язані з невдачею реалізації нових ідей; ринкова конкуренція спонукає розвиватися інноваційну діяльність в напрямку розробки якісно нових продуктів; пріоритетність ринкових потреб при впровадженні інновацій зумовлює значну орієнтацію досліджень на зовнішнє середовище підприємства.

Список літератури:

1. Кардаш В.Я. Товарна інноваційна політика: Підручник / В. Я. Кардаш , І. А. Павленко, О. К. Шафалюк . - К.: КНЕУ, 2002. - 266 с.

2. Краснокутська Н.В. Інноваційний менеджмент: Навч . посібник / Н. В. Краснокутська - К.: КНЕУ, 2003. - 504 с.

3. Маслак О.О. Чинники впливу на інноваційну активність підприємств [Електронний ресурс] / О. О. Маслак, В. Й. Жежуха - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvnltu/18_8/203_Maslak_18_8.pdf