Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Камєнська І.О., Журба Т.С.

ОКВНЗ «Інститут підприємництва «Стратегія», Україна

ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ ДИВІДЕНДІВ

Дивіденди, як наслідок дивідендної політики, свідчать про ступінь захищеності акціонерів, про прибутковість вкладення коштів в дане акціонерне товариство. Кожне підприємство повинно виробляти свою дивідендну політику, виходячи з притаманних йому особливостей та у відповідності з інтересами його акціонерів.

У зв’язку з утворенням в Україні великої кількості акціонерних товариств та формування в країні фондового ринку велике значення отримала важливість розробки раціональної дивідендної політики акціонерних товариств як найважливіших суб’єктів ринкової інфраструктури.

Обрана підприємством дивідендна політика має узгоджуватися з податковим законодавством. Основні питання, які повинні з’ясувати фінансові служби в контексті виплати дивідендів та оподаткування, стосуються порядку оподаткування нерозподіленого прибутку (на рівні підприємства), розподіленого прибутку (на рівні одержувачів дивідендів) та нарахувань на дивіденди.

Одним із кроків на шляху зменшення податкового тягаря слід уважати запровадження спрощеної системи оподаткування суб’єктів малого підприємництва на підставі Указу Президента України №727/98 від 3 липня 1998р. та Закону України “Про державну підтримку малого підприємництва ” від 19 жовтня 2000р. №2063-ІІІ.

Відповідно до змісту п.7.8 ст.7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств ” у разі прийняття рішення про виплату дивідендів емітент корпоративних прав нараховує і вносить у бюджет авансовий внесок із податку на прибуток за ставкою 25%, нарахованою на суму дивідендів, призначених для виплати, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку.

Платник податку – емітент корпоративних прав зменшує суму нарахованого податку на прибуток на суму авансового внеску. Юридичні особи – резиденти, які отримують дивіденди, не включають їх суму до складу валового доходу. Тобто для таких осіб відсутнє “подвійне оподаткування” дивідендів. Фактично, найбільша сума податку (якщо припустити нульове значення валових витрат) становить 25%. Але ця цифра податку на прибуток стосується тільки загальної системи оподаткування.

Порядок оподаткування дивідендів засновників-резидентів установлений відповідно до пп. 7.8.6 Закону № 334: "юридичні особи - резиденти, які одержують дивіденди, не включають їхню суму до складу валового доходу" (крім представництв нерезидентів)".

Резидент, який виплачує дивіденди платникам ПДФО, надає податковому органу податковий розрахунок про нараховані дивіденди у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Крім цього, відповідно до пп. 4.2.11 Закону № 334, дивіденди, отримані платником податку на прибуток від інших платників податку на прибуток, які оподатковуються відповідно до п. 7.8 цього Закону, не включаються до складу валових доходів. При цьому в Законі № 334 передбачене виключення для засновників-резидентів, які одержали дивіденди із джерелом їхньої виплати від підприємства - емітента корпоративних прав, що є нерезидентом. Дивіденди, отримані від таких підприємств-емітентів, засновник має право включити до складу валових доходів за підсумками того податкового періоду, в якому були отримані засновником такі дивіденди.

Якщо дивіденди виплачуються підприємством-емітентом засновнику в негрошовій (натуральній формі), відповідно до п. 7.8.5 Закону № 334, базою для нарахування авансового внеску є вартість товарів, призначених для виплати засновникам. Вартість таких товарів визначається за звичайними цінами. Крім цього, на відміну від виплат дивідендів у грошовій формі або у формі цінних паперів, які відповідно до п. 3.2.7 Закону № 168 не є об’єктом оподаткування ПДВ, виплата дивідендів у натуральній формі засновникам розглядається як поставка та оподатковується ПДВ.

Порядок, за яким емітент корпоративних прав здійснює виплати дивідендів нерезиденту пропорційно його частці в статутному капіталі, має свої особливості. На нерезидентів не поширюються положення Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» щодо оподаткування дивідендів. Ставку податку на доходи нерезидентів, отримані у вигляді дивідендів, установлено в розмірі 15%. Такий порядок поширюється на юридичних осіб і суб’єктів господарської діяльності, що не мають статусу юридичної особи зі знаходженням за межами України, які створені та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства іншої держави.

Загальними принципами міжнародного права та внутрішнім законодавством України передбачено, що у разі, коли нормами міжнародних договорів установлено інші правила, ніж ті, що містяться в національному законодавстві, застосовуються правила міжнародних договорів.

Список літератури:

1. Закон N 334 - Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР.

2. Закон № 168 - Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 168/97-ВР.

3. Закон № 2181 - Закон України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ.

4. Закону України №2063-ІІІ “Про державну підтримку малого підприємництва ” від 19.10.2000р. №2063-ІІІ.

5. Указ Президента України від 03.07.98 р. № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"