Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Ларікова А.В.

Інститут економіки та менеджменту Національного авіаційного університету, Україна

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ АВІАЦІЙНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

Цивільна авіація України активно інтегрується в ринок міжнародних перевезень пасажирів, вантажів та інших авіаційних послуг. Забезпечення безпеки польотів становить найвищий пріоритет діяльності авіаційного транспорту і є невід’ємною частиною національної безпеки України.

За останні роки значно зросла кількість вагомих інцидентів з причини відмови авіаційної техніки в польоті. Велике занепокоєння викликає фізичне старіння парку повітряних суден та відсутність законодавчо врегульованих механізмів його оновлення в умовах низької фінансової спроможності авіакомпаній.

Відповідно до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію Україна, як член Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), зобов’язана виконувати міжнародні стандарти.

На українському ринку авіаційних перевезень лідируючі позиції займають чотири провідні пасажирські авіаперевізники „Аеросвіт”, „Міжнародні авіалінії України”, „Донбасаеро” та „Дніпроавіа”, які виконують близько 95% загальнодержавних перевезень [1].

Авіакомпанії України намагаються відповідати нормам та стандартам міжнародним організаціям в сфері авіації. Однією з таких організацій є IATA – Міжнародна Асоціація Повітряного транспорту. Її діяльність спрямована на співробітництво між авіакомпаніями в розробці безпечних, надійних та економічних повітряних послуг для споживачів усього світу [3].

Першочерговими завданнями IATA є:

- сприяти розвитку безпечного, регулярного та економічного повітряного транспорту для народів усього світу, заохочувати авіаційну комерційну діяльність і досліджувати проблеми, пов’язані з нею;

- забезпечувати засоби для співпраці між підприємствами повітряного транспорту, що безпосередньо або непрямо беруть участь у міжнародному обслуговування повітряного транспорту;

- співпрацювати з Міжнародною організацією цивільної авіації ІСАО та іншими міжнародними організаціями.

Одним з найголовніших завдань IATA протягом багатьох років залишається розроблення галузевих стандартів.

На даний час членами IATA є дві провідні авіакомпанії України – „Аеросвіт” та „Міжнародні авіалінії України” (МАУ) .

МАУ це перша авіакомпанія в СНД, яка була зареєстрована в реєстрі IOSA – єдиний міжнародний сертифікат якості виданий спеціальною програмою IATA. МАУ стала 51 зареєстрованим перевізником IOSA з 265 членів IATA, приєднавшись до таких компаній як KLM, Lufthansa, Австрійські Авіалінії, TAP і SAS, які є в реєстрі IOSA. Це підтверджує високий рівень авіаційної безпеки та надійності флоту авіакомпанії.

Програма Аудиту з Безпеки IATA (IOSA) являється всесвітньо відомою та визнаною системою оцінки операційного менеджменту і систем контролю авіакомпанії. IOSA керується всесвітньо визнаними принципами аудиту з якості і розроблена таким чином, щоб аудити були проведені стандартизованими та послідовними методами.

Сертифікат IOSA визнаний Федеральним авіаційним агентством США (FAA), як вимоги аудиту кодшерингової програми США для іноземних компаній.

МАУ успішно пройшла ряд кодшерингових аудитів в процесі заключення кодшерингових договорів з лідируючими європейськими авіакомпаніями, такими як KLM, TAP, Австрійські Авіалінії, Swiss International Airlines, Finnair та Iberia.

Авіакомпанія „Донбасаеро” визначила для себе шлях розвитку, поставивши стратегічно важливу мету стати на один щабель з світовими лідерами авіаперевезень. А це означає стати членом IATA, розширювати мережу маршрутів, збільшувати парк літаків і підвищувати професіоналізм співробітників [1].

На даний час більшість авіакомпаній України експлуатує парк технічно та фізично застарілих повітряних суден (терміном експлуатації від 20 до 40 і більше років). Авіакомпанії ідуть шляхом придбання дешевої імпортної авіаційної техніки, яка відпрацювала значну частину ресурсу або морально та технічно застаріла, має низький рівень надійності, що безпосередньо впливає на безпеку польотів [4].

Система управління безпекою польотів являє собою впорядкований підхід до забезпечення безпеки польотів, який включає необхідні організаційні структури, сфери відповідальності, політику та процедури.

Згідно з рекомендаціями ІСАО система управління безпекою польотів повинна мати визначальний характер для розвитку цивільної авіації України в найближчі десятиліття [2] .

Діяльність цивільної авіації України за роки незалежності здійснювалася в умовах численних змін в структурах управління як авіаційної галузі в цілому так і окремих підприємств і авіакомпаній. Структурні зміни в системі державного регулювання діяльності цивільної авіації України знижують ефективність здійснення нагляду з боку держави за діяльністю суб’єктів авіаційної діяльності. Згідно з вимогами ІСАО стабільність органу державного регулювання є основною запорукою забезпечення безпеки польотів [2] .

Кардинальним шляхом вирішення проблеми забезпечення безпеки польотів в Україні є суттєва модернізація та оновлення парку цивільних повітряних суден, інфраструктури обслуговування повітряного руху та аеродромного забезпечення польотів і відповідна система підготовки авіаційного персоналу, що потребує мільярди бюджетних та не бюджетних коштів протягом багатьох років.

Особливу увагу потрібно приділити введенню жорсткого контролю за дотриманням вимог безпеки польотів експлуатантами повітряних суден, аеродромів, органами обслуговування повітряного руху та прийняття відповідних санкцій, у тому числі анулювання ліцензій і сертифікатів на право авіаційної діяльності.

Згідно з рекомендаціями ІСАО система державного регулювання повинна бути оптимально збалансованою щодо вимог до експлуатантів та підприємств з надання авіаційних послуг [2] .

Висновки. Отже, для забезпечення безпеки польотів цивільної авіації потрібно ввести комплекс заходів нормативно-правового регулювання її діяльності, впровадити системи управління безпекою польотів згідно із стандартами і рекомендованою практикою ІСАО та вимогами Європейського Союзу, відкоригувати державну політику в галузі авіаційного транспорту. Реалізація таких заходів дозволить створити ефективну систему управління безпекою польотів в усіх ланках авіаційної системи України, підвищити рівень безпеки польотів, зменшити соціально-економічні збитки від авіаційних подій та інцидентів, підвищити конкурентоспроможність вітчизняних авіаперевізників на світовій арені, підвищити привабливість повітряного простору України для іноземних авіаперевізників.

Список літератури:

1. Все об украинской авиации. - http://www.wing.com.ua

2. Офіційний сайт Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО). - http://www.icao.int

3. Офіційний сайт Міжнародної Асоціації Повітряного транспорту. - http://www.iata.org

4. Державна авіаційна адміністрація. - http://www.avia.gov.ua

5. Ларікова А.В. Аналіз діяльності авіаційної галузі в умовах світової економічної кризи // Проблеми системного підходу в економіці: Зб. наук. пр. – К.: НАУ, 2009. – Вип. 28. – 140 с.