Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Матвійчук О.А.

Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана, Україна

ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЙ

Необхідною передумовою розвитку економіки є висока інвестиційна активність. Вона досягається шляхом збільшення реалізованих інвестиційних ресурсів і найбільш ефективного їхнього використання в пріоритетних секторах матеріального виробництва і соціальної сфери. Саме інвестиції формують виробничий потенціал на новій науково-технічній базі і визначають конкурентні позиції країн на світових ринках. Інвестиційна діяльність, а також сукупність практичних дій з реалізації інвестицій, є одним з основних засобів зростання національного доходу. Все це зумовлює необхідність визначення сутності інвестицій.

Проблема інвестицій актуальна і багатогранна. Питанням інвестування присвячені роботи провідних вітчизняних вчених: Бланка І.А., Буряка С.В., Бочарова В.В., Денисенка М.П., Мочерного С.В., Пересади А.А., Поручника А.М., Поддєрьогіна А.М., Татаренка Н.О., Федоренка В.Г., Фукса А.Е. Серед праць зарубіжних вчених, які досліджували проблеми теорії інвестування, заслуговують уваги праці Л.Дж. Гітмана, М.Д. Джонка, В. Шарпа, М. Портера та інших.

Отримані протягом багатьох років результати як теоретичних, так і практичних розробок щодо розкриття сутності інвестицій мають вагоме значення для розвитку теорії інвестицій.

Термін “інвестиції” походить від латинського “invest”, що означає “одягати”, “вкладати”. До 1991 року у вітчизняній літературі поняття “інвестиції” ототожнювали з категорією “капітальні вкладення”. Щодо визначення категорії “капітальні вкладення”, то однозначної думки не було. Зазвичай під ними розумілися вкладення коштів у відтворення основних фондів. Капітальні вкладення – поняття більш вузьке, воно є однією з форм інвестицій, вкладення у відтворення основних фондів. На відміну від капітальних вкладень, інвестиції можуть здійснюватися і в оборотні кошти, і в нематеріальні фонди, і у фінансові активи.

У сучасній західній літературі “інвестиції” визначаються, як збереження та зростання капіталу. Так, у своїй монографії американські автори Л.Дж. Гітман та М.Д. Джонк наводять наступне визначення: “інвестиції – це спосіб розміщення капіталу, який має забезпечити збереження або зростання суми капіталу”. А У. Шарп стверджує, що у найширшому розумінні термін “інвестувати” означає розставатися з грошима сьогодні з тим, щоб отримати більшу їх суму в майбутньому.

Цікавим є також визначення західних економістів, авторів “Економікс” К. Макконнелла і С. Брю. Вони стверджують, що інвестиції – це витрати на будівництво нових заводів, на верстати та устаткування з тривалим строком служби; витрати на виробництво і нагромадження засобів виробництва та збільшення матеріальних запасів; витрати на поліпшення освіти, здоров’я працівників чи на підвищення мобільності робочої сили.

Російський економіст В. Бочаров називає інвестиції одним із ключових об'єктів державного регулювання економіки і зазначає, що в широкому розумінні вони являють собою вкладення капіталу, з метою подальшого його зростання. Інвестиції, за В.Бочаровим, виражають усі види майнових та інтелектуальних цінностей, які вкладаються в об'єкти підприємницької діяльності, у результаті якої формується прибуток (дохід) або досягається соціальний ефект.

Дане визначення інвестицій В.Бочаровим можна вважати традиційним, адже під ним розуміється здійснення нині певних економічних проектів , з метою отримання доходу в майбутньому.

Такий підхід до розуміння інвестицій є переважаючим як у вітчизняній, так і в іноземній економічній літературі. Його, зокрема, додержується український економіст І.Бланк. Він зазначає, що джерелом приросту капіталу і рушійним мотивом здійснення інвестицій є прибуток, який одержується від них. Ці два процеси — укладення капіталу й отримання прибутку — можуть відбуватися в різній часовій послідовності. При послідовному протіканні цих процесів прибуток одержується відразу після завершення інвестицій у повному обсязі. При паралельному їх протіканні отримання прибутку можливе ще до повного завершення процесу інвестування (після першого його етапу). С.В. Мочерний під інвестиціями розуміє до­вготермінові вкладення капіталу в різні сфери та галузі народного господарства всередині країни та за її межами з метою привласнення прибутку. Він зазначає, що найпростішим визначенням інвестицій є їх характеристика як вкладень у капітал.

Отже, інвестиції являють собою процес вкладення капіталу й отримання результату від цих вкладень. Іншими словами, інвестиції – це всі види грошових, майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності з метою отримання прибутку та досягнення соціального ефекту. Таким чином, можна сказати, що інвестиції є важливою та невід’ємною частиною економічного добробуту суспільства.

Список літератури:

1. Бланк И.А. Основы инвестиционного менеджмента. – К.: Эльга-Н, Ника-Центр, 2001.

2. Бочаров В. Инвестиции: Учебник для вузов. – СПб.: Питер, 2000.

3. Буряк С.В. Дослідження сутності інвестицій у сучасній економічній теорії. Міжвідомчий науковий збірник. – 2001. – Вип. 9. - С. 43-53.

4. Дорошенко Т.В. Сутність інвестицій як економічної категорії // Фінанси України. – 2000. - № 11. – С. 114-117

5. Економічна енциклопедія: У 3-х т./ Під ред. С.В.Мочерного. – К.: Академія, 2000. – Т.1. – С. 630.

6. Закон України “Про інвестиційну діяльність” / Закони України. – Т. 2. - К., 1996. - С.173.

7. Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Экономикс: принципы, проблемы и политика: В 2 т./ Пер. с англ. 11-го изд. – М.: Республіка, 1992. – Т.1. - 399с.