Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

К.ф.-м.н. Наконечна Т.В.*, к.т.н. Нікулін О.В.**

*Институт предпринимательства «Стратегия», **Днепродзержинский государственный технический ун и верситет , Украина

ВИКОРИСТАННЯ КОМП`ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ АКТИВІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ

Реформування системи вищої освіти України здійснюється в умовах стрімкого науково-технічного прогресу, суцільної комп’юте-ризації, математизації та інформатизації суспільства, що вимагає подальшої модернізації освіти, зокрема з математики та математичного моделювання, використання освітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Паралельно розв’язуються задачі приєднання до європейського освітнього простору, впровадження кредитно-модульної організації навчального процесу у ВНЗ.

Нині важливого значення набувають проблеми інтенсифікації й оптимізації навчально-виховного процесу, активізації пізнавальної діяльності, розвитку творчого мислення студентів. Сучасні інформаційні технології навчання (СІТН) значною мірою сприяють розв’язуванню цих та інших завдань, які постають перед системою освіти [1].

Досвід навчання обчислювальної математики і чисельним методам показує, що у зв’язку з регулярною зміною поколінь комп'ютерної техніки і програмного забезпечення, актуальною залишається проблема навчання комп'ютерній математиці (сучасного рівня). Крім того, інтеграція вивчення вищої математики і комп'ютерної математики створює додаткові можливості інтенсифікації математичної підготовки. Для того, щоб скористатися можливостями, що відкриваються, необхідні методичні і дидактичні розробки проблеми.

Розглядається один з варіантів вирішення поставленої проблеми. Підготовлено і опубліковано навчальний посібник по курсу вищої математики, що отримало гриф МОН України [ 2 ] . Від ряду відомих аналогів він відрізняється тим, що матеріали в розділах розміщені відповідно до робочої програми курсу, яка реалізує кредитно-модульну систему організації навчання вищій математиці. Посібник сформовано з орієнтацією на інтеграцію вищої і комп'ютерної математики і відповідає методичним рекомендаціям МОН України для підручників і навчальних посібників. У кожному параграфі розбираються приклади розв’язання типових завдань, як «вручну», так і на ПК, з урахуванням можливостей автоматизації обчислень за допомогою пакету MathCAD і електронних таблиць Excel . При такому підході активізація навчання досягається в результаті паралельного ведення процесів рішення, як на комп'ютері, так і без нього (рис. 1).

Схема розв’язування задачі при інтеграції методів вищої та комп’ютерної математики
Рис. 1. Схема розв’язування задачі при інтеграції методів вищої та комп’ютерної математики

В результаті значного зменшується ймовірність отримання помилок у відповідях унаслідок аналізу і порівняння розв’язків однієї і тієї ж задачі різними (по реалізації) методами, швидше формуються і розвиваються уміння, надійніше закріплюються навички ведення студентами аналітичних і обчислювальних робіт. Крім того, автоматизація обчислень дозволяє зменшити ступінь адапт ованості учбових завдань, наблизивши їх до практичних умов. Природно, наприклад, перейти від цілочисельних до дробових коефіцієнтів рівнянь тощо. З'являється можливість помітно розширити обчислювальну практику, за рахунок збільшення кількості розв’язуваних студентами завдань на комп'ютері без помітного зростання або навіть при деякому скороченні загальної тривалості практичних занять по кожному з модулів з відповідним перерозподілом по видах занять і контролю. Для вибраного курсу реформування навчання логічно обґрунтованим продовженням модернізації методичного забезпечення є збірка тестових завдань з вищої математики та її практичне використання [3]. Продовжуються роботи по автоматизації поточного і модульного оцінювання на першому рівні складності тестових контрольних робіт, коли студент набирає бали, якщо вибирає правильні відповіді із запропонованих меню. Контроль і представлення його результатів для студентів може проводитися в комп'ютерному класі без безпосередньої участі викладача. Проте вважаємо за доцільне і обов'язковим підключення провідних викладачів для аналізу і контролю розв’язування завдань другого і третього рівня складності, коли потрібно оцінити вірність і повноту вибраного алгоритму розв’язування, ефективність його застосування. Поєднання об'єктивної і суб'єктивної складових контролю дозволяє багатобічне і обґрунтовано оцінювати результати математичної підготовки майбутніх фахівців.

Висновки. Активізація математичної підготовки майбутніх фахівців в сучасних умовах ґрунтується на використанні освітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Для цього запропоновано використовувати інтеграцію навчання вищої і комп'ютерної математики із застосуванням MathCAD , Excel та інших математичних пакетів. Розроблено методичний комплекс інформаційно-комп'ютерного супроводу навчання математики. Складовими комплексу є навчальний посібник, система розрахункових індивідуальних завдань, збірка тестових завдань. Здійснюється активізація процесу математичної підготовки, при використанні розробленого комплексу.

Список літератури:

1. Слєпкань З.І. Методика навчання математики. – К.: Вища школа, 2006. - 582 с.

2. Вища математика для підготовки бакалаврів з інженерії: навч. посіб. у трьох частинах / Огурцов А.П., Наконечна Т.В., Нікулін О.В.; За заг. ред. Огурцова А.П. - Дніпродзержинськ : ДДТУ, 2008. - (Ч.1, 428с., Ч.2, 340 с., Ч.3, 320 с.)

3. Шумейко О.О., Наконечна Т.В., Нікулін О.В. Модульне і підсумкове оцінювання: тести з вищої математики. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2009. – 172 с.