Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Павшук К.О.

Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України

СУТНІСТЬ ПРОКУРОРСЬКОГО НАГЛЯДУ ТА ЙОГО СПІВВІДНОШЕННЯ З ГРОМАДСЬКИМ КОНТРОЛЕМ

Сьогодні прокуратура побудована як самостійний, незалежний від місцевого впливу орган, який має достатньо розвинуті стосунки з широкими верствами населення. Це дає можливість бачити загальну картину стану дотримання законодавства в державі і в той же час позбавляє місцеві органи влади впливати на її дії. Конституція України (стаття 121) покладає на прокуратуру такі функції: 1) підтримання державного обвинувачення в суді; 2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом; 3) нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; 4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян; 5) нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами. Стаття 1 Закону України «Про прокуратуру» надає цьому органу право здійснювати нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами .

Як бачимо, законодавець дав широкі повноваження органам прокуратури, тим самим підкресливши важливе значення інституту прокурорського нагляду в правовому механізмі забезпечення законності. Підтвердження цьому – до 100 тисяч щорічно опротестованих прокурорами незаконних актів, близько 50 тисяч виявлених в процесі перевірок порушень конституційних прав і свобод громадян. Тому можна сказати, що прокуратура, здійснюючи загальний нагляд, виступає як правовідновлюючий орган.

В умовах, коли рівень кваліфікації чиновників виконавчої влади досить низький, апарат управління корумпований, органи прокуратури мають активізувати роботу саме у напрямку посилення нагляду за дотриманням прав і свобод людини міністерствами, державними комітетами, відомствами, установами, організаціями та їх посадовими особами. У багатьох випадках лише прокуратура може захистити порушені права неповнолітніх, хворих, старих та інших осіб, які не мають можливості самостійно захищати свої законні інтереси.

Уявляються, що сутність і призначення прокурорського нагляду полягає у забезпеченні інтересів держави і кожного окремого громадянина, у підтриманні правовими засобами відповідного балансу між правами та обов’язками кожної з цих сторін. Іншими словами, забезпечуючи інтереси держави, прокуратура виконую правоохоронну функцію і по відношенню до громадян, відстоюючи інтереси громадян, прокурор захищає правові основи держави. У перехідний період, коли старі суспільні відносини ще тяжіють, а нові ще не знайшли належного правового закріплення та перевірки на практиці, виникає потреба у наявності організаційно незалежного органу, який би діяв рівновіддалено від будь-якої з гілок влади. Лише так можна створити неупереджений нагляд за додерженням законності. Наглядова діяльність прокуратури тісно пов'язана з державним і громадським контролем. Основними формами взаємодії є: обмін інформацією; проведення спільних перевірок на піднаглядних і підконтрольних об'єктах; підготовка і внесення до органів влади й управління спільних пропозицій з питань зміцнення законності та правопорядку. При цьому прокуратура й органи контролю не втрачають своєї самостійності, діють у межах своєї компетенції, а прокурор продовжує залишатися органом нагляду за дотриманням і виконанням законів як щодо об'єктів, на яких провадилися спільні перевірки, так і щодо контролюючих органів, з якими прокуратура під час таких перевірок взаємодіяла.

Отож можна прийти до висновку, що хоча прокурорський нагляд і є різновидом контролю з боку держави, але чинне законодавство України надає органам прокуратури виключні повноваження примушувати інші органи контролю робити те, що вони зобов’язані робити за законом та слідкувати за прийняттям відповідних заходів для усунення порушень законодавства. Прокуратура є своєрідним засобом корегування процесів взаємодії гілок влади, де виступаючи від імені держави завжди захищає інтереси громадськості.