Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция "Наука в информационном пространстве" (30-31 октября 2009 г .)

Зінченко О.А.

Донецький інститут залізничного транспорту, Україна

РЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЕКОНОМІКИ

Наприкінці 20-го століття інформаційні технології стали одним з найважливіших чинників, що впливають на розвиток суспільства. Їх революційна дія спрямована на вдосконалення державних структур та суспільних інститутів, економічної і соціальної сфер, науки і освіти, культури і способу життя людей. Багато розвинених країн повною мірою усвідомили ті переваги, які несе з собою розвиток і розповсюдження інформаційних технологій. На сьогоднішній день не викликає сумніву той факт, що рух до інформаційної економіки – економіки, заснованої на широкомасштабному використанні інформаційних технологій в виробничій та невиробничій сферах суспільної діяльності та зростанні частки інформаційних продуктів і послуг у ВВП – це шлях в майбутнє людської цивілізації.

Поступово прогресує в процесах становлення інформаційної економіки і Україна. Так сфера інформатизації є найбільш прогресивною та зберігає позитивні тенденції у своєму розвитку, постійно збільшуючи свою частку у формуванні валового внутрішнього продукту країни, яка за період з 2003 року зросла з 4,6 до 6,5 % у 2008 році. В сфері розробки і впровадження інформаційних технологій працює більш ніж 3 % від усього зайнятого населення, що забезпечує близько 7,8 млрд. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів до бюджетів всіх рівнів та цільових фондів [2].

Розвиток інформаційного сектору – явище об’єктивно детерміноване різким збільшенням інформаційних потреб людей, домогосподарств, підприємств, територіальних комплексів, національної економіки та суспільства загалом. Виникає необхідність зміни якісного рівня розвитку інфокомунікацій при зниженні вартості циркуляції потоків інформації між учасниками обміну [1, с. 52-53]. Результатом є формування єдиного інформаційно-економічного простору, заснованого на останніх досягненнях інформаційних технологій.

Однак в розвитку процесів інформатизації як основи формування інформаційної економіки існує ряд істотних проблем, однією з яких є нерівномірність протікання цих процесів на регіональному рівні. Більш активно інформатизаційні процеси здійснюються в регіонах з розвиненою виробничою та транспортною інфраструктурою, з потужною науковою та освітньою базою, густонаселеними пунктами. Так, за даними статистики за 2008р., найбільша кількість комп’ютеризованих суб’єктів господарської діяльності зосереджені у місті Києві (20,8 % від загальної кількості), а також у Донецькій (8,49 %), Харківській (7,4 %) та Дніпропетровській (7,29%) областях, найменша – у місті Севастополі (0,23 %), Тернопільській (1,22 %), Чернівецькій (1,33 %) та Кіровоградській (1,38 %) областях. Щодо показника кількості активних користувачів мережі Інтернет, то лідерами тут також є місто Київ (59,33 % від всієї кількості користувачів), Дніпропетровська (5,52 %), Донецька (5,13 %), Харківська (4,61 %), а також Одеська (6,52 %) та Львівська (3,51 %) області. Ці ж області лідирують і за показниками розвитку електронної комерції та інформатизації регіональних органів влади. В інших регіонах ці процеси протікають із знаним відставанням [2].

Така ситуація є негативною, бо струмує формування єдиного національного інформаційного простору, в рамках якого активно розвиватиметься інформаційна індустрія та ефективно функціонуватиме ринок інформаційних продуктів і технологій.

Тому для подолання нерівномірності в розвитку інформаційної економіки на регіональному рівні необхідно розробити певну стратегію регіонального розвитку держави, спрямовану на активне стимулювання інформатизації «інформаційно відсталих» регіонів та формування єдиного національного інформаційного простору.

При цьому регіони з більш розвиненою інформаційною інфраструктурою та підприємствами, що активно впроваджують інформаційні технології в своїй діяльності, повинні стати «полюсами зростання», здатними за допомогою «ефекту залучення» стимулювати розвиток більш відсталих в цьому плані регіонів. Це відбуватиметься за рахунок інтенсифікації інформаційних контактів між регіонами, інтеграції регіональних інформаційних інфраструктур, підвищення доступності інформаційних ресурсів, активізації інформаційного ринку, безперешкодного використання можливостей глобальної, національних та регіональних мереж тощо.

Однак такі процеси повинні проходити за певних умов, до яких, перед усім, слід віднести виважену політику державного диригування (безпосереднього впливу держави на процеси інформатизації), здатну гармонізувати диспропорційні явища в розвитку регіонів. На практиці це може бути забезпечене шляхом надання пільг тим підприємствам регіону, що діють в сферах, інформатизація яких визнана державою приоритетною, а також в широкомасштабних державних програмах інформатизації регіонального управління, розвитку інформаційної інфраструктури та формуванні міжрегіональних інформаційних зв’язків. Тільки комплекс заходів, в яких будуть брати участь як державні, так і недержавні структури сприятиме подоланню диспропорційності в інформаційному розвитку територій.

Список літератури:

1. Лазарев И.А., Хижа Г.С., Лазарев К.И. Новая информационная экономика и сетевые механизмы развития. – М.: Дашков и Ко, 2005. – 240 с.

2. Доповідь Кабінету Міністрів України Верховній Раді України «Про стан та перспективи розвитку інформатизації в Україні за 2008 р.». -www.dki.gov.ua/article/show/alias