Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

К.е.н. Дропа Я.Б., Данилків Х.П.

Львівський національний університет ім. І. Франка

ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДТВОРЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ

Одним з основних чинників підвищення ефективності функціонування вітчизняних підприємств в умовах кризи, забезпечення стабільних темпів розвитку промислового виробництва є інтенсивне відтворення та ефективніше використання основних засобів та виробничих потужностей.

Підвищення ефективності та забезпечення певних темпів розвитку виробництва можливе за умови інтенсифікації відтворення та кращого використання діючих основних засобів і виробничих потужностей підприємств. Такі процеси, сприяють постійному підтриманню належного технічного рівня кожного підприємства, а також дозволяють збільшувати обсяг виробництва, поліпшувати якість продукції та підвищувати конкурентоспроможність суб’єктів господарювання як на вітчизняному, так і на світовому ринку.

У сучасних умовах одним з головних завдань управління підприємством є фінансове забезпечення процесу відтворення та вдосконалення основних засобів, які на сьогодні значно зношені у більшості вітчизняних підприємств і потребують оновлення.

Проблема фінансового забезпечення відтворення основних засобів присвятили свої праці такі вітчизняні та зарубіжні науковці: П.Д. Максимчук, А.А. Михайлов, І.С. Задорожна, С.В. Якимів, С.С. Ткач, А.І. Фролова, Т.С. Уманець та інші.

В умовах ринкової економіки оновлення основних засобів, як однієї із складових матеріальної основи виробництва, визначається, передусім, необхідністю випуску більш якісної продукції, що є запорукою конкурентоспроможності підприємства.

Підприємство може ввести в практику своєї діяльності закріплення фінансових ресурсів за формами відтворення основних

засобів. Отже, виділяють такі основні форми їх відтворення:

1. Підтримання основних засобів у придатному для експлуатації стані без зміни їх первісної корисності. Для цієї мети може створюватися фонд ремонтних робіт;

2. Реновація – заміна фізично і морально зношених основних засобів новими, що мають кращі технічні характеристики. Джерелом цієї форми відтворення є амортизаційні відрахування, надходження від реалізації зношених основних засобів;

3. Розширене відтворення основних засобів на існуючій та новій технічній основі (здійснення модернізації, переоснащення виробництва). Воно здійснюється за рахунок прибутку підприємства і частково амортизаційних відрахувань, а також позичкових і залучених коштів.

Однак, чинна система показників ефективності відтворення основних засобів в Україні потребує вдосконалення щодо методики обчис­лення деяких з них та повноти охоплення окремих сторін фінансового забезпечення відтво­рення основних засобів [1].

Ефективність відтворювальних процесів певною мірою залежить від строків експлуатації активної частини основних засобів, тобто періоду функціонування у виробництві відповідно до їх первісного технологічного призначення. При цьому як скорочення, так і збільшення періоду експлуатації по-різному впливають на ефективність відтворення і використання основних засобів.

Існує дві форми оновлення основних засобів – екстенсивна та інтенсивна. Екстенсивне оновлення характеризує темпи збільшення обсягу експлуатованих основних засобів. Інтенсивне оновлення передбачає заміну діючих основних засобів новими, більш ефективними. Проте, процес виведення з експлуатації застарілих та спрацьованих основних засобів не можна ототожнювати з інтенсивним оновленням діючих засобів праці [2].

Реальний господарський оборот охоплює не лише введення в дію нових і виведення з експлуатації спрацьованих засобів, але й передачу певної їх частини на баланс одного підприємства з балансу іншого. Поряд з цим у системі показників ефективності відтворення основних засобів доцільно включити два нових: коефіцієнт інтенсивного оновлення; коефіцієнт оптимальності вибуття основних фондів.

Під впливом кризових явищ і тенденцій промисловість України загальмувала свій розвиток. Спрацювання основних засобів досягли критичної позначки 50%, половина промислового устаткування вичерпала свій ресурс і має вік у 20 і більше років [3]. Сьогодні економіка України позбавлена інвестиційних і реноваційних можливостей для ефективного відтворення основних засобів. За таких умов необхідною і доцільною є реалізація заходів щодо державної підтримки інвестиційного забезпечення відтворення основного капіталу промислових підприємств.

Отже, сукупність заходів щодо інтенсивного відтворення основних засобів, підприємство може про фінансувати за рахунок власних (прибуток та амортизаційні відрахування) і залучених (довго- та середньострокові кредити) джерел. Важливе значення в ефективному відтворенні основних засобів в економіці України має фінансова підтримка держави та пільгове кредитування.

Список літератури:

1. Нікбахт Е., Гроппеллі А. Фінанси. – К.: Основи, 1993. - 383с.

2. Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. – К.: КНЕУ, 2001. – 528 с.

3. http:// www .economica.com.ua