Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

Богданов М.О.

Чорноморський державний університет ім. П.Могили

ІННОВАЦІЙНА ЕКОНОМІКА ЯК СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМ РОЗВИТКУ В XXI СТОЛІТТІ

Актуальність дослідження у області інноваційної економіки визначається тим, що в даний час інновації визнаються ключовим чинником економічного зростання.

У вирішенні завдань виходу країни з кризи, забезпечення динамічно стійкого розвитку економіки країни, головна роль належить інноваціям, інноваційній діяльності, здатним забезпечити безперервне оновлення технічної і технологічної бази виробництва, освоєння і випуск нової конкурентноздатної продукції, ефективне проникнення на світові ринки товарів і послуг. Це вимагає реформування всіх сфер суспільного життя, і перш за все, економіки.

Що ж розуміється під інноваційною економікою? Інноваційна економіка - це економіка суспільства, заснована на знаннях, інноваціях, на доброзичливому сприйнятті нових ідей, систем і технологій, на готовності їх практичної реалізації в різних сферах людської діяльності. Вона виділяє особливу роль знанням і інноваціям, перш за все, науковим знанням. У інноваційній економіці під впливом наукових і технологічних знань традиційні сфери матеріального виробництва трансформуються і радикально змінюють свою технологічну основу, бо виробництво, що не спирається на нові знання і інновації, в інноваційній економіці опиняється нежиттєздатним.

Які ж основні ознаки інноваційної економіки. Економіка є інноваційною, якщо в суспільстві:

- будь-який індивідуум, група осіб, підприємств в будь-якій точці країни і у будь-який час можуть отримати необхідну інформацію про нові або відомі знання, інновації (нові технології, матеріалах, устаткування, організації і управління виробництвом і тому подібне), інноваційну діяльність, інноваційні процеси;

- проводяться, формуються і доступні будь-якому індивідуумові, групі осіб і організаціям сучасні інформаційні технології, що забезпечують виконання попереднього пункту;

- є розвинені інфраструктури, що забезпечують створення національних інформаційних ресурсів в обсязі, необхідному для підтримки постійного НТР і інноваційного розвитку;

- відбувається процес прискореної автоматизації і комп'ютеризації всіх сфер і галузей виробництва і управління, здійснюються радикальні зміни соціальних структур, наслідком яких виявляється розширення і активізація інноваційної діяльності в різних сферах діяльності людини;

- доброзичливо сприймають нові ідеї, знання і технології, готові до створення і впровадження в широку практику в будь-який необхідний час інновацій різного функціонального призначення;

- є розвинені інноваційні інфраструктури, здатні оперативно і гнучко реалізувати необхідні в даний момент часу інновації, засновані на високих виробничих технологіях, і розвернути інноваційну діяльність;

- є чітко налагоджена гнучка система випереджаючої підготовки і перепідготовки кадрів-професіоналів в області інноваційної діяльності, що ефективно реалізовують комплексні проекти відновлення і розвитку вітчизняних виробництв і територій.

Базовими поняттями інноваційної економіки є інновація, інноваційна діяльність, інноваційна інфраструктура. Що ці поняття означають.

Інновація- це результат інвестування в розробку і отримання нового знання, ідеї, що раніше не застосовувалася, з оновлення сфер життя людей і подальший процес впровадження цього з фіксованим отриманням додаткової цінності.

Інноваційна діяльність – це діяльність колективу людей, направлена на реалізацію в суспільній практиці “під ключ” виробничо-технічних досягнень, - інновацій, застосування існуючих прогресивних технологій, систем, машин і устаткування на базі використання і впровадження науково-технічних досягнень вітчизняної і світової науки і техніки.

Інноваційна інфраструктура є базовою складовою інноваційної економіки, інноваційного потенціалу суспільства.

Інноваційна інфраструктура є основним інструментарієм і механізмом інноваційної економіки, вона, як “ архимедовы рычаг и точка опоры ” , здатна підняти економіку країни на дуже високий рівень. Виходячи з такого розуміння, ми бачимо інноваційну інфраструктуру як сукупність взаємозв'язаних, взаємодоповнюючих виробничо-технічних систем, організацій, фірм і відповідних систем, що організаційно управляють, необхідних і достатніх для ефективного здійснення інноваційної діяльності і реалізації інновацій. Інноваційна інфраструктура зумовлює темпи розвитку економіки країни і зростання добробуту її населення. Досвід розвинених країн світу підтверджує, що в умовах глобальної конкуренції на світовому ринку виграє той, хто має розвинену інфраструктуру створення і реалізації інновацій, хто володіє найбільш ефективним механізмом інноваційної діяльності. Тому для ефективного функціонування інноваційної економіки країни інноваційна інфраструктура повинна бути функціонально повною.

Отже, для успішного формування інноваційної економіки повинен бути виконаний комплекс таких заходів:

1. Розробка концепції розвитку інноваційної діяльності і інноваційної інфраструктури з визначенням довготривалих стратегічних цілей і засобів їх досягнення в рамках формування інноваційної економіки.

2. Розробка програми інноваційного розвитку, яка повинна бути адресним документом, який вказує на ресурси, виконавців і терміни здійснення заходів, направлених на досягнення цілей інноваційного розвитку.

3. Організація практичної діяльності уряду країни щодо реалізації та ухваленні відповідних нормативних актів і законів, які дозволили б реалізувати програму інноваційного розвитку.

Створивши умови для розвитку в країні інноваційної економіки, можна забезпечити її конкурентоспроможність серед інших країн світу і економічний суверенітет та незалежність. Тільки інноваційна економіка забезпечить успіх країни, створить умови для реалізації інтересів громадян, забезпечить майбутнє країни.

Література:

1. Василенко В.А. Мельник И.Е. Стратегии и инновации в системе менеджмента : Учеб . пособие . — М.: МГИУ, 2005. — 418 с.

2. Концепція розвитку наукової сфери України // Економіст. - 2006. - № 10. – С. 20.

3. Управление нововведенями / За ред . В.Н. Войтоловского , А. М. Лайкова. — Л.: ЛФЭИ, 2006. – 570 с.

4. Федулова Л.І. Інноваційна економіка: Підручник для студентів ВНЗ. — К. : Либідь, 2006. — 480с.