Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

Гук Т.М. Науковий керівник - Коваленко Г.М.

Донбаський державний технічний університет, м. Алчевськ

ВРАХУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ АСПЕКТІВ ПРИ РОЗРОБЦІ МОТИВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ НА ПІДПРИЄМСТВІ

Будь-яка компанія, що зацікавлена в розвитку свого бізнесу, вимушена постійно підвищувати планку вимог до персоналу. Збільшується темп і об'єм роботи, зростає рівень відповідальності і складності поставлених завдань. У таких умовах здатність забезпечити себе кращими кадрами є для компанії безумовною конкурентною перевагою. Але в умовах глобальної кризи, керівники намагаються зберегти компанію шляхом зменшення витрат за всіма статтями; заробітна плата і мотивація не є виключенням. Збереження компанії залежить від збереження найбільш компетентних і кваліфікованих працівників.

В свій час наукові роботи з цієї теми зробили великий прорив у трудових відносинах. Новаторами свого часу були: Д. Макгрегор, Д. Тейлор, А. Маслоу, К. Алдерефер, Ф. Герцберг, Д Мак-клеланд, Врум, Портер, Лоулер. У вітчизняній практиці, такі вчені, як: Л. С. Вигонський, А. М. Леонтьєва, Б. Ф. Ломов, Ю. М. Лапигін, Я. Л. Єйдельмен, А. Литвинюк, та ін.

Актуальність цієї теми, на жаль не зменшується з роками, не дивлячись на те що, про мотивацію і демотивацію написано багато робіт. Керівники все-ж здійснюють помилки в роботі з персоналом.

Всі ми чули про змістовні і процесуальні теорії мотивації, але на даний момент, відносини між керівниками і працівниками, перейшли на інший рівень, тому класичні теорії, не завжди можуть допомогти керівникові в прийнятті рішень щодо мотивації. Саме тому, більшість сучасних керівників фірм, або окремих підрозділів, пропонують нові тенденції у вдосконаленні системи мотивації. Деякі з них, на мою думку, відкривають суть сучасної мотивації: Андреев О., Добровольська A., Новикова М., Морльова Н., Завородько Т, Лобза А., та ін.

У важкий період для компанії, перед керівником постає питання, чим привабити нові, кваліфіковані кадри, а також, як втримати сформовану команду. Відповіддю на ці питання, є покращення компенсаційного пакету, до якого входять: основна заробітна плата, премії доплати, пільги тощо.

В компаніях, з великою кількістю персоналу доцільно уніфікувати процес надання пільг. Це істотно скорочує витрати на адміністрування системи. Система «Пільги по вибору» частіше використовується в компаніях з невеликим штатом.

До компенсаційного пакету можна додати наступні пільги: пенсійне страхування, матеріальна допомога в особливих випадках, оплата подорожей та відпочинку, заходи для дітей співробітників, навчання як пільга, харчування, оплата проїзду, страхування життя, позики. На жаль, на сьогоднішній день дуже поширена ситуація, коли обширні пільги отримують тільки керівники вищої ланки. Це породжує незадоволеність і психологічну напруженість в колективі.

Практика нашої країни в цій області далека від сучасних вимог. Багатьом підприємствам просто не вистачає засобів для стимулювання працівників. Тому альтернативою, а також допомогою матеріальним стимулам стануть нематеріальні.

Нематеріальні стимули дуже різні і діляться на: соціальні і моральні. Використовуючи їх в комплексі, можна досягти високої ефективності. Ось 10 кращих з них: цікава робота, публічне визнання, вільний час, надання інформації, зворотний зв'язок, залучення працівників, незалежність у виборі способу виконання роботи, святкування дат, кар'єрне зростання, підвищення відповідальності тощо.

Між матеріальними і нематеріальними стимулами існує діалектичний зв'язок, вони взаємно доповнюють і збагачують одне одного.

Для того, щоб зрозуміти, чого не вистачає співробітникам компанії, можна практично застосувати такий метод вимірювання мотивації і задоволеності персоналу.

Для того була обрана 4-х компонентна модель мотивованості і задоволення. Матеріальна - Кар'єрна - Професійна - Моральна, що становлять бажання працювати і задоволення від роботи.

Мотивованість - розуміння співробітником того, що від нього чекає підприємство. Задоволеність - суб'єктивне відчуття від положення, що існує в даний момент. Матеріальна - відповідність величини заробітної плати зусиллям, кваліфікації. Кар'єрна - перспективи просування по службових сходах. Професійна - підвищення рівня професіоналізму, кваліфікації співробітника . Моральна - позитивне, або негативне відношення до роботи, колективу, і організації в цілому.

При дослідженні на торгівельному підприємстві було розроблено такі заходи:

1. Розроблено анонімну анкету, відповіді на запитання якої дали б ясну картину стану мотивації і задоволеності робітника;

2. А нкетування проводилось один раз на 3 місяці. Це оптимальний відрізок часу, оскільки можна вловити початок тенденції зміни, і оперативно відреагувати .

3. Результати представлені у вигляді таблиць, або діаграм.

Динаміка складових мотивації співробітників ТОВ «Шахтер»

Рис. 1. Динаміка складових мотивації співробітників ТОВ «Шахтер»

Аналогічним чином було побудована діаграму вдоволеності.

Шляхи вдосконалення процесу мотивації. Зарубіжний досвід показує, що система «оплати по результату», є дуже ефективною. Тут важливо оцінити внесок кожного працівника, в загальний результат, так звана індивідуалізація заробітної плати.

Система оцінки повинна, враховувати інтереси двох сторін: співробітників і працедавця . Це механізм, що дозволяє впливати на кар'єрне зростання в організації , нарощування професійного потенціалу особиста користь працівників, зміцнюючи зв'язок співробітників з фірмою.

Дуже широко застосовується на практиці комплексна оцінка персоналу, найчастіше працівники оцінюються за такими показниками: Освіта, стаж роботи, за активністю участі працівників в системі підвищення професійної майстерності, за діловими якостями робочих, за показниками, що визначають складність виконуваних функцій, що характеризують ділові якості керівників функціональних служб, які характеризують результати праці.

Для індивідуалізації заробітної плати можна також, розрахувати індивідуальну премію, а також застосовувати методи для вірного р озподілу колективної премії.

Висновки. Криза — відмінний час, щоб позбавитися від слабкого персоналу. А також, відмінний час для набору кваліфікованого персоналу. Період, коли з'являється можливість переглянути систему мотивації.

Необхідно пам’ятати, про мотивацію, їй треба приділяти багато уваги, як у звичайний час так і під час кризи. Тільки мотивований персонал, може стати командою яка, допоможе підприємству не тільки вийти з кризи, а й зайняти високі позиції на ринку.

Список літератури:

1. Добровольська А. Організація і люди: як створити мотиваційний клімат // Управління персоналом. - 2005. - №8.

2. Лобза А. Вдосконалення системи стимулювання праці в сучасних умовах // Менеджер по персоналу. - 2006. - №4.

3. Марльова Н. «Атлант-М» Успішна практика створення лояльності // Управління персоналом. - 2006. - №5.