Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

Лазаришин А.В.

Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне

ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ ТА ВНУТРІФІРМОВЕ ПЛАНУВАННЯ: ФУНКЦІОНАЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ

Ефективне управління підприємством неможливе без застосування аналітичних досліджень всіх сторін його діяльності. Забезпечення достатнього рівня рентабельності, платоспроможності та фінансової незалежності (автономії) у довгостроковій перспективі є можливим завдяки проведенню різностороннього фінансового аналізу щодо динаміки коштів, джерел коштів, фінансових результатів, грошових потоків та інших напрямків і аспектів функціонування фінансової системи підприємства. Однак традиційно методикою аналізу передбачається вивчення характеру динаміки (тенденцій) фактичних значень показників фінансової звітності.

Економічний аналіз у системі управління є наступним етапом за процесом планування і виконує в певній мірі контрольні функції щодо виконання планових показників. Отже, алгоритм аналізу повинен враховувати алгоритм планування для забезпечення більш точної узгодженості планових завдань і їх фактичного досягнення.

Такий методичний підхід не є новим – у соціалістичній економіці у процесі аналізу використовувалося порівняння фактичних і планових значень показників фінансово – майнового стану підприємств та об’єднань. Однак в умовах ринкової економіки у системі планування відбулися зміни, які слід врахувати у методиці фінансового аналізу. Тому тема дослідження є актуальною і важливою у науковому та практичному аспектах.

Методика внутрішнього фінансового аналізу у сучасних умовах ринкових відносин будується за модульним принципом і обирається суб’єктом аналізу для отримання вигод на поточний момент та / або на перспективу.

Однак в залежності від форми власності підприємства існують особливості в методиці фінансового аналізу.

У зв’язку з посиленням регуляторної функції держави, починаючи з 2001 року для державних підприємств України передбачене планування у вигляді складання річного фінансового плану з деталізацією у розрізі кварталів.

Для регулювання діяльності підприємств, що мають статус недержавних, в країнах з ринковою економікою використовується внутрішньофірмове фінансове планування (бюджетування). Для сучасних умов України є характерним застосування бюджетування фірмами із залученням іноземного капіталу та стратегічними інвесторами – нерезидентами. Послідовність внутрішньофірмового фінансового планування сформувалася згідно з черговістю пріоритетів підприємництва: забезпечення гарантованих або низькоризикових продажів за умови, що собівартість та витрати періоду будуть меншими за вартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг).

Використання функціональних взаємозв’язків між внутрішньофірмовим плануванням та фінансовим аналізом дозволяє сформувати алгоритм аналізу виконання планових фінансових показників для підприємств середнього та великого бізнесу.

Зауважимо, що кожен з блоків вищенаведеного алгоритму у свою чергу складається з окремих напрямків аналізу. Наприклад, аналіз дотримання бюджету витрат періоду включатиме:

- аналіз дотримання бюджету адміністративних витрат;

- аналіз дотримання бюджету витрат на збут;

- аналіз дотримання бюджету інших операційних витрат.

Економічний аналіз дотримання бюджету грошових потоків також є комплексним. Він передбачає порівняння фактичних і планових сум грошових потоків у розрізі: операційної, інвестиційної та фінансової діяльності.

Алгоритм внутрішнього фінансового аналізу підприємницьких структур в умовах внутрішньофірмового планування

Рис.1. Алгоритм внутрішнього фінансового аналізу підприємницьких структур в умовах внутрішньофірмового планування

Відмітимо, що аналіз грошових потоків від операційної діяльності ускладнений тим, що в Україні розрахунок руху грошових коштів від операційної діяльності згідно з чинним законодавством, здійснюється непрямим методом і передбачає коригування фінансових результатів від звичайної діяльності до оподаткування на негрошові та грошові статті.

Що стосується аналізу бюджету продажів, то науковий підхід вимагає розглядати динаміку: сум реалізації в цілому і в розрізі видів товарів, показників доходності і прибутковості (з використанням моделі Дюпона), валового та чистого грошового потоку від операційної діяльності, собівартості реалізованої продукції у порівнянні з даними бюджетів (планів).

Застосування запропонованого методичного підходу, на наш погляд, дозволить економістам та керівництву підприємства своєчасно реагувати на можливі відхилення від планових (бюджетних) значень показників та попереджувати (нейтралізувати) негативні тенденції, що дозолить йому отримувати конкурентні переваги в частині стійкого фінансового положення на ринку.