Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

Васьков В.Н.

Обласний комунальний вищий навчальний заклад «Інститут підприємництва «Стратегія», м. Жовті Води

ОБЛІК ДОВГОСТРОКОВИХ БІОЛОГІЧНИХ АКТИВІВ РОСЛИННИЦТВА

В Україні уже тривалий період часу іде процес кардинального удосконалення бухгалтерського обліку через введення в дію бухгалтерських положень та стандартів, у тому числі стандартів, які враховують галузеві особливості підприємств. Не винятком є і сільськогосподарське виробництво в обліку якого використовується бухгалтерський стандарт 30 «Біологічні активи». Цим стандартом регламентується декілька основних напрямків організації обліку у сільському господарстві. Один із них встановлює підхід до обліку багаторічних насаджень, який потребує більш детального розгляду.

Згідно П(С)БО 30 «Біологічні активи» багаторічні насадження відносяться до довгострокових біологічних активів рослинництва, тобто можуть давати сільськогосподарську продукцію або додаткові біологічні активи впродовж періоду, який перевищує 12 місяців.

До довгострокових біологічних активів рослинництва (далі - ДБАР) належать, зокрема, багаторічні сіяні трави, насіннячкові та кісточкові культури, ягідники, виноградники, плантації хмелю, квітникарство багаторічних рослин, розсадники плодових і декоративних культур.

Облік витрат на закладку та вирощування незрілих ДБАР рекомендуємо вести за статтями витрат, установленими для рослинництва: витрати на оплату праці, насіння і посадковий матеріал, паливо та мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, роботи та послуги, плата за оренду земельних і майнових паїв, загальновиробничі витрати.

Витрати повинні списуватись на підставі первинних документів:

- облікового листа тракториста-машиніста, подорожнього листа трактора: для формування витрат на оплату праці та паливно-мастильних матеріалів;

- акта на витрачання насіння і посадкового матеріалу: для формування витрат на насіння і посадковий матеріал;

- акта про використання мінеральних, органічних та бактеріальних добрив і засобів хімічного захисту рослин: для формування витрат на добрива і засобів захисту рослин;

- відомості розподілу витрат: для формування інших витрат.

Усі витрати, понесені підприємством на створення або придбання ДБАР, обліковуються за дебетом субрахунку 155 «Придбання (виготовлення) довгострокових біологічних активів». Аналітичні рахунки для обліку витрат на цьому субрахунку відкриваються за кожним видом багаторічних насаджень.

Витрати на субрахунку 155 обліковуються до закінчення висаджування багаторічних насаджень. Після цього комісія, призначена керівником підприємства, оглядає їх і складає Акт приймання багаторічних насаджень і передачі їх в експлуатацію. На підставі затвердженого керівником підприємства акта насадження зараховуються до незрілих ДБАР.

Незрілі ДБАР оцінюються за справедливою вартістю, зменшеною на очікувані на місці продажу витрати, і оприбутковуються на субрахунок 165 «Незрілі довгострокові біологічні активи, які оцінюються за справедливою вартістю». У момент їх оприбуткування виникають доходи або витрати від їх первісного визнання.

Операційний дохід виникає у разі, якщо справедлива вартість незрілих ДБАР перевищує витрати на їх створення, а операційні витрати - якщо витрати на їх створення перевищують справедливу вартість активу.

Якщо визначити справедливу вартість неможливо, створені ДБАР оцінюються за первісною вартістю, тобто за сумою витрат на їх створення, накопичених за дебетом субрахунку 155. Такі ДБАР оприбутковуються на субрахунок 166 «Незрілі довгострокові біологічні активи, які оцінюються за первісною вартістю».

Після висаджування ДБАР потребують догляду. Ці витрати обліковуються у складі капітальних інвестицій на субрахунку 155, так само як і витрати на закладання довгострокових БА.

Витрати на вирощування і догляд щоквартально збільшують вартість незрілих ДБАР, які обліковуються на субрахунках 165 та 166.

Після досягнення плодоносного віку рослини оглядає комісія, яка повторно складає Акт приймання багаторічних насаджень і передачі їх в експлуатацію. Потім їх переводять до складу зрілих БА. При цьому вартість БА списується з кредиту субрахунків 165 і 166 та відображається за дебетом:

• субрахунку 161, якщо ДБАР оцінюються за справедливою вартістю;

• субрахунку 162, якщо за первісною вартістю.

Після того як ДБАР досягли зрілого віку, витрати на їх догляд обліковуються на рахунку 23 «Виробництво».

Після первісного визнання незрілі ДБАР, оцінені за справедливою вартістю, на кожну дату балансу підлягають переоцінці до справедливої вартості, яка склалася на цю дату.

Розглянуті вище питання допоможуть більш якісно зрозуміти механізм організації і ведення обліку ДБАР, дозволять комплексно і логічно пояснити методику їх обліку.

Список літератури:

1. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 30 «Біологічні активи», затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 18.11.2005 р. № 790.

2. Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку біологічних активів, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 29.12.2006 р. № 1315.

3. Методичні рекомендації щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів з обліку довгострокових та поточних біологічних активів в сільськогосподарських підприємствах, затверджені Наказом Міністерства аграрної політики України від 21.02.2008 р. № 73.