Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

ІI Международная научно-практическая Интернет-конференция "ПРОБЛЕМЫ ФОРМИРОВАНИЯ НОВОЙ ЭКОНОМИКИ XXI ВЕКА" ( 25-26 декабря 200 9 года)

Д.е.н. Ш евчук Л.Т.

м. Львів

ПРОБЛЕМИ ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ПРАКТИЦІ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Актуальність дослідження використання інформаційних технологій у практиці господарювання, яку важко переоцінити, визначається низкою факторів, найважливішими з яких є три наступні:

- інформаційні технології – це об’єктивне явище на шляху поступу цивілізації, що визначає інтенсивність науково-технічного прогресу, нових технічних і технологічних здобутків, а в кінцевому рахунку, нову якість життєдіяльності людини та суспільства;

- рівень використання інформаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності кожної людини та суспільства загалом визначають, в значній мірі, місце і роль держави у світовій співдружності держав світу, а також інтенсивність глобалізаційних процесів;

- інформаційні технології – це не тільки прогрес того чи іншого суспільства та сучасної цивілізації на Землі, вони можуть нести загрозу існуванню як окремій людині, так і суспільству загалом.

Відмічені фактори актуальності дослідження використання інформаційних технологій у практиці господарювання не тільки підтверджують важливість та своєчасність цієї публікації, але й засвідчують про наявність і можливість появи нових проблем застосування інформаційних технологій в економічній практиці. Оцінка і розв’язання таких проблем не тільки сприятиме інтенсифікації впровадження інформаційних технологій у практику господарювання, але й слугуватиме своєрідним дороговказом на шляху перспективного поступу цивілізації на планеті Земля.

Серед проблем використання інформаційних технологій у практиці господарювання найважливішими є наступні:

1. Деформовані підходи до ф ормування банків даних у вигляді геоінформаційних систем (ГІС) різного ієрархічного рівня (національного, регіонального, локального) , які покликані полегшити управління складними суспільними системами, у тому числі національною, регіональними, міськими, районними. Незважаючи на те, що розвиток ГІС інтенсифікувався у зв’язку з розвитком комп’ютерних технологій, глобальної інформаційної системи Інтернет, GPS-технологій, сучасних цифрових географічних карт тощо, на сьогоднішній день відсутні цілісні ГІС, які містили б інформацію, придатну для розробки стратегічної інформації та використання в управлінні національною економікою, регіональними міськими, районними суспільними системами. Адже, тільки завдяки ГІС є можливість здійснювати скрупульозний геоаналіз, необхідний для прийняття управлінських рішень обласними, міськими і районними службами та подавати весь комплекс інформації про керовану територію в режимі on- line [3].

2. Недостатні темпи розробки і впровадження сучасних програмних продуктів. Хоча не можна не відмітити те, що багато чого зроблено у вказаному напрямку. Наприклад, підприємство « Інфодиск » створило ГІС-технологію GIS Info , що містить пакет програмних компонентів для побудови й підтримки розвинених геоінформаційних систем. GIS Info можна використовувати для створення виокремлених баз даних, в складі яких вся інформація має геоприв ’ язку [3]. Таким чином, прискорення розробки вітчизняних програмних продуків високої якості є вкрай важливим завданням сьогодення.

3. Закритість і недоступність виокремлених баз даних для широкого кола споживачів, зокрема для науковців, що не дозволяє робити узагальнення по економіці загалом та розробляти заходи, спрямовані на попередження кризових та інших негативних явищ і процесів. Так, виокремлені бази даних дають можливість здійснювати статистичний, економічний, демографічний аналіз, вирішувати кадастрові завдання для створення «Реєстру землеволодіння» і забезпечення технології відводу земель, реалізувати геоінформаційне забезпечення систем прийняття рішень із використанням космічних знімків і GPS технологій, забезпечувати комплексне впровадження геоінформаційних технологій у виробничий процес практично всіх галузей економіки, насамперед, гірничодобувної промисловості, сільського господарства тощо, надавати інформацію для довідкових електронних навчальних систем, буклетів, енциклопедичних видань. Але, такі бази даних використовуються безсистемно та локально, тобто окремими групами фахівців, у тих чи інших видах діяльності чи в окремих царинах знань. Отже, очевидно, що новітні технології, проникаючи в реалії життєдіяльності суспільства, збільшують можливості розвитку керованої і керуючої систем регіонального і національного рівня. На жаль, на сьогоднішній день окремі інформаційні блоки ГІС є мало пов’язаними між собою. Вони нездатні забезпечити належною комплексною інформацією сферу управління і наукові дослідження. Більшість з них орієнтовані на функціонування на комерційній основі, що не тільки утруднює до них доступ державних структур, але й вимагає реалізації продуманих заходів, спрямованих на забезпечення безпеки держави.

4. Низький рівень знань про GPS-технології та можливості їх застосування як на виробництві, так і у повсякденній діяльності. GPS ( Global Positioning System ) - це система глобального позиціонування з використанням штучних супутників Землі, яка дозволяє визначати географічне положення будь-якого об'єкта (у тому числі й рухомого) із заданою точністю, відображати його координати на електронній карті, а також виробляти певні управлінські впливи на об'єкт згідно із заданим алгоритмом з урахуванням поточної ситуації. В наш час GPS-технології використовуються завдяки експлуатації у навколоземному космічному просторі 24-х, які управляються за допомогою 4-х наземних станцій. Кожним із супутників передаються радіосигнали, які приймаються на Землі спеціальними пристроями - GPS – приймачами, що можуть використовуватися будь-якими користувачами для визначення місця розташування тих чи інших об’єктів [3]. Приймають сигнали GPS-приймачі - електронні пристрої, у яких є спеціальний модуль для прийому сигналів із супутників. Якщо його функції цим і обмежуються, то це GPS-модуль. А, якщо GPS-приймач може самостійно обробляти й відображати інформацію, то це вже GPS-навігатор. Залежно від призначення, GPS-навігатори бувають автомобільні, авіаційні, морські, туристські, професійні геодезичні. Вони можуть представляти собою GPS-модулі з електронікою, що вмонтовані в ноутбуки, КПК, стільникові телефони, рації [4]. Отже, очевидно, що для використання GPS-технології користувачі повинні мати не тільки відповідний рівень знань, але й прагнення та мотивацію застосування їх на практиці.

5.Недостатня кількість та якість картографічного матеріалу. Очевидно, що GPS-технології отримали широке розповсюдження у всіх галузях економіки. Вони використовуються і при побудові охоронних систем, створення яких неможливе без наявності високоточних, достовірних і якісних цифрових карт України, її областей і міст у глобальній системі координат WGS84. Завдяки використанню координат, одержуваних від GPS - приймачів, можлива візуалізація об'єктів на електронній карті, здійснення необхідних розрахунків і просторового аналізу ситуації. Завдяки прийнятій Державній програмі впровадження WGS84 в Україні, стала можливою адаптація всієї картографічної бази на території країни з аналогічною глобальною системою. Такі роботи здійснюються в даний час Державним науково-дослідним інститутом геодезії й картографії, яким розроблені й пропонуються до комерційного використання цифрові карти України в масштабі 1:500000, областей 1:200000, міст 1:10000 [1]. Незважаючи на очевидні успіхи у цій сфері (згідно з оцінками експертів, Україні випередила за новинками цифрової картографічної продукції Росію), важливо інтенсифікувати роботи у цьому напрямку.

6.Використання інформаційних технологій в загрозливій формі для здоров’я, безпеки і свободи людини. Такі побоювання з’явилися в публікаціях після інформації про застосування в окремих країнах арештантських браслетів, які дозволяють відстежувати місцезнаходження засудженого, браслетів туриста та ін. Серед побоювань – наступні міркування: спочатку надягнуть браслети на божевільних, потім на важких підлітків, потім на алкоголіків та хворих на ту чи іншу хворобу і т.д. [5]. Такі побоювання – не безпідставні. Адже, всі звикли до відеоспостереження в офісах, універсамах, на вулицях і у дворах великих міст. Загострення будь-яких проблем безпеки може активізувати застосування подібних технологій і моральні границі їх використання можуть зникнути. В сфері управління це може зумовити широке розгортання процесу зловживання владою [5] . Найвищі цивілізаційні цінності опиняться під величезною загрозою.

До окреслених вище проблем використання інформаційних технологій у практиці господарювання можна додати низку інших. Але, ті, що наведені, засвідчують про необхідність здійснення нових фундаментальних і прикладних досліджень у вказаній площині з метою попередження загроз і розширення можливостей їх застосування. Доцільно по новому подивитися на Закон України вiд 09.01.2007 N 537-V «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» та внести в нього правки щодо конкретизації використання новітніх технологій, зокрема щодо розширення можливостей застосування таких технологій і попередження загроз, пов’язаних з ними.

Список літератури :

1. Коржов Е. Состояние и перспективы развития охранных систем, базирующихся на технологии GPS (на Украине). – [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.gpsinfo.ru/articles.php?article=2218

2. Львовское агентство безопасности "Галактика". - [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://onebase.com.ua/p352/

3. Профессиональные геоинформационные системы (ГИС). - [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.infodisk.com.ua/gis.php

4. Тарасенко В. GPS- навигации на Украине – начало большого пути . – [Электронный ресурс]. – Режим доступа: http://www.avtoprices.com/article/15

5.Универсальный браслет // Русский репортер. – [Электронный ресурс]. – Режим доступа: М., 10.09.2009. http://www.gpsearch.org/news/1560.html