Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VI Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЙНОГО ВИБОРУ УКРАЇНИ" (25-26 травня 2009 року)

Свєшнікова Н.М., д.т.н. Сілаєв В.І.

Донецький державний університет управління

ІННОВАЦІЙНА ІНФРАСТРУКТУРА ЯК СКЛАДОВА СТАЛОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНЕЦЬКОГО РЕГІОНУ

Актуальність . Сьогодні як в Україні в цілому так і в Донецькому регіоні спостерігається невпинне скорочення чисельності авторів, низький рівень комерціалізації винаходів є проявом кризи новаторської діяльності, яка неприпустима в час важких випробувань для нашої країни. Потрібні цілеспрямовані зусилля керівників підприємств і організацій, регіональних органів влади для переходу на системні засади організації цієї роботи. Це вказує на необхідність розвитку інноваційної інфраструктури, яка дозволить виявити координаційний центр с чітко визначеними повноваженнями та елементи, що відповідальні за прискорене впровадження інновацій в реальний сектор економіки, подолати або пом’якшити глибокі протиріччя у відносинах учасників інновацій, скоротити час проходження ідеї до промислового зразка.

Постановка проблеми. Донецька область належить до п’ятірки регіонів поряд з м. Києвом, Харківською, Дніпропетровською та Львівською областями, які мають досить розвинену інноваційну інфраструктуру. Мережа організацій з потужним науково-кадровим потенціалом, що знаходиться на територіях цих регіонів, забезпечує науково-технічні потреби майже усіх галузей економіки.

Ряд об’єктивних проблемних питань виникає в процесі трансферу розроблених технологій в реальний сектор економіки. Негативний вплив на активізацію та впровадження високотехнологічних розробок як взагалі в Україні так і в Донецькій області має скасування в 2005 році преференцій в Законах України «Про інноваційну діяльність» та «Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків».

Друга проблема - нестабільність правового поля, що призводить до уповільнення розвитку інноваційної діяльності, втрати довіри інвесторів, відтоку інвестицій з інноваційної сфери.

Проблемним є також залучення молоді та підготовка фахівців до наукової діяльності. Внаслідок чого триває процес старіння наукових кадрів. За деякими напрямами вже найближчим часом може бути втрачений науковий потенціал окремих наукових установ.

Виникає необхідність подальшого удосконалення національної інноваційної системи, зокрема на регіональному рівні, основна складова якої – інноваційна інфраструктура, яка б була здатна полегшити зв'язок науки і бізнесу, підтримати на стартовому етапі малі високотехнологічні підприємства та сприяти прискореному впровадженню інновацій при безпосередній участі їх розробників.

Основний матеріал. Світовий досвід показує, що інфраструктура підтримки інноваційного бізнесу є реальним інструментом позитивного впливу влади на регіональний економічний розвиток задля забезпечення сталого економічного розвитку [1]. До складу існуючих учасників інноваційної діяльності входять: учасники регіонального інноваційного центру. (організації-представники адміністрації області, інноваційні бізнес інкубатори, ВНЗ, НДІ, спеціалізовані фонди, банки, страхові та інвестиційні компанії), державні органи влади. Безпосередню участь в інноваційному регіональному секторі приймають державні органи на місцях [2,3]. Головні функції цих суб’єктів інноваційної інфраструктури представлені на рис. 1.

Пропозиції. Для удосконалення існуючої інноваційної інфраструктури Донецької області з метою прискореного впровадження інновацій в реальний сектор економіки та сталого економічного розвитку можна запропонувати наступні рекомендації:

Міський центр впровадження інновацій. Одним зі шляхів рішення зазначеної проблеми є створення організації, що здійснюватиме стимулювання окремих (пріоритетних для регіону) напрямків інноваційної активності шляхом розміщення регіональних замовлень на високотехнологічну продукцію.

Суб’ єкти інноваційної інфраструктури, представники державних органів влади

Рис. 1 Суб’ єкти інноваційної інфраструктури, представники державних органів влади

Створення організації такого типу, або уповноваження цими функціями уже існуючої структури здатне в деякій мері усунути невизначеність щодо попиту на продукцію малих підприємств, стимулювати розвиток пріоритетних галузей, а також централізовано визначати напрямки й механізми впровадження інновацій в економіку регіону. Основна увага має приділятися розвитку таких напрямів, які не можуть існувати без інноваційної складової.

Центри по трансферу технологій Для стимулювання інноваційної, підприємницької активності у вузах, НДІ доцільним є створення у складі наприклад Донецького наукового центру окремих структурних підрозділів – центрів по трансфері технологій. Такі центри найбільше доцільно наділяти функціями по прийняттю рішень щодо комерційного використання інтелектуальної власності, створюваною організацією, зокрема - щодо напрямків використання результатів інтелектуальної діяльності (самостійне комерційне використання, продаж і т.д.).

Біржа інноваційних технологій Іншою істотною проблемою, що обмежує можливості розвитку інфраструктури регіону, підтримки інноваційного бізнесу представляється недостатній ступінь доступності інформації про її діяльність, а також непрозорість механізмів, з використанням яких організації інфраструктури реалізують свою мету. Рішення цієї проблеми лежить у першу чергу в області поширення в доступній формі інформації про функції (і механізмах їхньої реалізації) основних інфраструктурних організацій.

Література

1. Регіони України: проблеми та пріоритети соціально-економічного розвитку: Монографія / За ред. З.С. Варналія – К.: Знання України, 2002. – 498 с.

2. Колегія Донецької ОДА: розвиток інноваційної діяльності// http://www.dpa.dn.ua

3. Инновационный портал Донецкой области // www. innov.dn.ua