Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VI Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ РЕФОРМИ В КОНТЕКСТІ ІНТЕГРАЦІЙНОГО ВИБОРУ УКРАЇНИ" (25-26 травня 2009 року)

Попова Т.Л., Паршикова Ю.В.

Донбаський державний технічний університет

МІЖНАРОДНЕ МАРКЕТИНГОВЕ ПЛАНУВАННЯ НА РІВНІ ПІДПРИЄМСТВА

Проблема планування маркетингової діяльності підприємства на міжнародному рівні є дуже важливою та актуальною, бо в наш час все більша кількість підприємств намагається вийти на міжнародні ринки, але це неможливо без вивчення інформації про те, які вироби і чому бажають купувати споживачі, які ціни вони готові заплатити, у яких сегментах зовнішнього ринку попит на даний товар найбільш високий, де підприємство матиме змогу отримувати найбільший прибуток. Усі ці необхідні дані керівництво може отримати за допомогою маркетингу. Саме тому міжнародне маркетингове планування на рівні підприємства є невід’ємною частиною при виході на світові ринки.

Міжнародне маркетингове планування – це процес, який відбувається на міжнародному рівні продажу товарів підприємством [1] . Воно є головною передумовою ефективної діяльності будь-якого підприємства на світових ринках, обумовлює розподіл ресурсів залежно від цілей та реальних можливостей. У системі міжнародного маркетингу процес планування здійснюється за такими етапами:

- ситуаційний аналіз, в якому досліджується сучасний стан підприємства, визначається вплив зовнішніх факторів на його діяльність, прогнозуються можливі очікувані ситуації;

- визначення короткострокових і довгострокових цілей, яке полягає в цілеспрямованій спробі впливати, управляти масштабом, швидкістю та наслідками змін у зовнішньому середовищі і в самій компанії [2]. Цей етап планування дає відповідь, де фірма буде знаходитись у майбутньому. Цілі мають формулюватись чітко, змістовно, бути максимально обґрунтованими та реальними [3];

- програмування діяльності. Планування на цьому етапі концентрується в наступних напрямах: визначаються специфічні риси маркетингової стратегії, яку буде використано (це стосується товарної, цінової стратегії, каналів збуту, реклами тощо), розробляється план дій, складається бюджет [3];

- маркетинговий контроль, який включає збір інформації про результати діяльності, оцінку даних (тобто наскільки успішною виявилась діяльність фірми в досягненні поставлених цілей), виявлення причин розбіжностей результатів і цілей.

Планування в міжнародному маркетингу являє собою процес розробки стратегічних планів і комплексних маркетингових програм [4] .

План маркетингу – це схема майбутньої діяльності компанії для досягнення певної комерційної мети за певних можливостей в означений термін часу [2] . Стратегічний план маркетингу визначає орієнтири довгострокового зростання підприємства і весь набір товарів, що буде експортуватися (номенклатура товарів ) - звичайно на п'ять років.

Маркетингові програми – довгострокові (стратегічні) і короткострокові (тактичні) програми, спеціально розроблені для виконання завдання, які дозволяють зберегти логіку та послідовність заходів, а також забезпечують чітке виконання поставлених завдань [2].

Центральним завданням і результатом маркетингового планування на міжнародному рівні є створення оптимального маркетинг-міксу к омплексної програми маркетингових заходів, яка виступає як інструмент оптимального розміщення ресурсів в системі планування маркетингу. Такий мікс складається з товарного міксу , розподільчого, цінового та комунікативного.

Товарний мікс формує товарну політику, яка включає всі взаємопов’язані з товаром заходи, що сприяють найбільш повному визнанню товару споживачами (дизайн, якість, упаковка, сам продукт, політика обслуговування споживачів).

Ціновий мікс передбачає проведення заходів, при здійсненні яких реалізуються узгодженість умов акту купівлі - продажу товару, і оформлення цього акту у вигляді контракту (цінова політика, система знижок, умови поставок, кредитна політика).

Розподільчий мікс здійснюється з метою своєчасної поставки товару з місця його виготовлення до споживача (аналіз і обґрунтування каналів збуту, логістика, політика поставок і складування продукції).

Комунікативний мікс - організація взаємодії підприємства –виробника продукту з усіма суб’єктами маркетингової системи для забезпечення стабільної і ефективної діяльності по формуванню попиту і просуванню товарів на ринок (стимулювання збуту, бізнес-комунікації).

Таким чином, маркетингове планування – це особлива форма діяльності, спрямована на підготовку і упорядкування рішень про цілі, засоби та заходи, які повинні забезпечити виробництво і реалізацію продукції, задоволення існуючого на світовому ринку попиту і майбутніх потреб.

Література:

1. Новошинська А. В. Міжнародний маркетинг: Навчальний посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2004. – 176 с.

2. Каніщенко О. Л. Міжнародний маркетинг: Теорія і господарські ситуації: Навч . посіб. – 2-ге вид., переробл . – К.: ІВЦ «Видавництво «Політехніка»», 2004. – 152 с.

3. Мазаракі та ін. Міжнародний маркетинг: Підручник / За ред.. А. А. Мазаракі . – К.: Київ. держ . торг.-екон . ун-т , 2000. – 306 с.

4. Гоголь Г. П. Міжнародний маркетинг: Навч . посібник. – Львів: Видавництво національного університету «Львівська політехніка», 2004. – 148 с.