Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая международная научно-практическая Интернет-конференция "Спецпроект: анализ научных исследований " ( 23 - 24 июля 2009 г.)

Апчел С.Я.

Одеський державний медичний університет

ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ МОДЕЛІ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ НА СЕЛІ НА ПРИКЛАДІ МИКОЛО-ГУЛАКІВСЬКОЇ СІМЕЙНОЇ АМБУЛАТОРІЇ

Поліпшення та укріплення системи первинної медико-санітарної допомоги виступає важливим інструментом поліпшення ефективності всієї системи охорони здоров’я. Дане питання є надзвичайно актуальним не тільки в Україні і його вивченню приділяли і приділяють значну увагу багато науковців та практикуючих лікарів [1-4].

Мережа закладів охорони здоров’я, що надають допомогу сільським жителям, потребує суттєвої оптимізації, оскільки не дозволяє забезпечити доступність та належну якість медичної допомоги селянам. Це, насамперед, стосується фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських лікарських амбулаторій та дільничних лікарень. Є певна кількість сільських закладів, які не використовують свої потужності, що призводить до неефективного використання обмежених фінансових можливостей сільських та селищних рад. У першу чергу це відноситься до дільничних лікарень.

Так, з 580 дільничних лікарень 41 заклад обслуговує сільського населення менше нормативного показника (менше 1,5 тис. осіб) і потребує реорганізації у заклади загальної практики-сімейної медицини, близько половини дільничних лікарень використовують ліжковий фонд не за призначенням (як ліжка соціального спрямування, особливо у зимовий період). Натомість є райони, де існує потреба у формуванні більш потужної мережі закладів. Так, понад 250 сіл з населенням від 500 до 1000 осіб не мають фельдшерсько-акушерського пункту.

На сьогодні Міністерство охорони здоров’я України бачить вирішення цієї проблеми шляхом оптимізації мережі закладів охорони здоров’я. З цієї метою розроблено модель первинної медико-санітарної допомоги на селі, основною організаційною структурною одиницею якої має стати районний центр первинної медико-санітарної допомоги, який буде координувати діяльність усіх сільських закладів охорони здоров’я. Крім того, МОЗ опрацьовані табелі оснащення сільських лікарських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів тощо.

Фахівці переконані, що виконання згаданої програми дозволить дещо покращити стан здоров’я селян та поліпшить скрутну демографічну ситуацію [5].

Практичне впровадження даної моделі медико-санітарної допомоги на селі було здійснено в Миколо-Гулаківській сімейній амбулаторії, яка має наступну структур (рис. 1).

Структура Миколо-Гулаківської сімейної амбулаторії та її дільниці

Рис. 1. Структура Миколо-Гулаківської сімейної амбулаторії та її дільниці

Миколо-Гулаківська сімейна амбулаторія включає в себе наступні медичні заклади: сімейну амбулаторію, круглодобове стаціонарне відділення на 11 ліжок, денний стаціонар на 6 ліжок, чотири фельдшерських пункти (ФП) в селах Ново-Скеливатка , Каширівка , Ново-Федорівка , Дмитро-Білівка .

Основним лікувально-профілактичним закладом є Миколо-Гулаківська сімейна амбулаторія, яка знаходиться на території села Миколо-Гулак. Сімейна амбулаторія обслуговує населення 21 села. Всі ФПи медпрацівниками укомплектовані.

Амбулаторно-поліклінічна допомога жителям дільниці надається в приміщенні Миколо-Гулаківської дільничної лікарні, де розміщено всі необхідні кабінети амбулаторії.

Головний лікар працює сімейним лікарем за сумісництвом на 0,5 ставки. Щоденно приймає 20-25 пацієнтів. Не рідше, ніж один день в тиждень веде амбулаторний прийом на виїзді ( ФАПи , середні та дошкільні навчальні заклади дільниці). Як правило, виїзди здійснюються сумісно з лікарем-стоматологом.

Прийом - змішаний. Приймаються як дорослі, так і підлітки, і діти і немовлята. За необхідності отримуються консультації по телефону від потрібних спеціалістів районної лікарні. За попереднім узгодженням або без такого, при відсутності телефонного зв’язку, направляються деякі хворі на консультацію до спеціалістів районної або обласної лікарні.

Таблиця 1. Відвідування амбулаторії за 2008 р ік

Всього

З них - з приводу захворювання дорослих і підлітків

Дітей

В тому числі вдома

Вдома дітей з приводу захворювання

Вдома дітей профілактично

7999

4084

1432

918

137

254

Як видно з табл.1, Миколо-Гулаківську лікарняну амбулаторію на прийомі до лікаря-загальної практики сімейної медицини відвідують як, переважно, дорослі, так і діти. Відвідування вдома до дорослих і дітей здійснюється як за викликом, так і у вигляді активних профілактичних відвідувань.

Таблиця 2. Відвідування амбулаторії за 2006-2008рр.

Рік

2006

2007

2008

Всього відвідувань

7821

7853

7999

з них з приводу захворювання дорослих і дітей

3985

4003

4084

Дітей

1367

1395

1432

в тому числі вдома

887

893

918

Вдома дітей з приводу захворювання

127

124

137

Вдома дітей профілактично

243

263

254

Вищенаведені дані інформують про те, що за період 2006-2008р.р. прослідковується тенденція до росту як загальної чисельності відвідувань, так і відвідувань дорослого населення і дітей зокрема. Така ж тенденція має місце і у відвідуваннях вдома дорослих і дітей, а також активних відвідувань дітей вдома.

В стаціонарному відділенні Миколо-Гулаківської дільничої лікарні надається цілодобова допомога хворим, котрі проживають на території дільниці.Відділення розраховане на 11 ліжок цілодобового перебування хворих і 6 ліжок денного стаціонару. У складі відділення обов’язковими є такі підрозділи: палата функціональної діагностики, палата-ізолятор, геронтологічна палата, палата інвалідів і учасників війни, сестринський пост для обслуговування хворих, маніпуляційний кабінет, мікролабораторія , фізіопроцедурний кабінет, кімната для зберігання м’якого інвентаря , кладова для чистої білизни, пральня, ванні кімнати для купання хворих, харчоблок, кабінет головного лікаря, ординаторська, сестринська і кімната молодшого медперсоналу, кімната для зберігання медикаментів, кабінет сестри-господині.

Таким чином, приклад Миколо-Гулаківської сімейної амбулаторії свідчить про позитивний досвід втілення в життя моделі первинної медико-санітарної допомоги на селі на основі впровадження практики сімейної медицини.

Література:

1. Денисов И.Н., Кучеренко В.З., Шамшурина Н.Г. Экономическое обоснование развития общей врачебной практики и семейной медицины // Эконом . здравоохранения.-2002.-№5-6.-С.21-24.

2. Вітенко І.С., та інш . Сімейна медицина та її роль у профілактиці ішемічної хвороби серця // Лікарська справа. - 2002.- № 2.-С.126-130.

3. Сапрыкина Г., Минкин Г.В. Пути оптимизации работы амбулатории врачей общей практики // Лечащий врач . - 2001. - № 1. - С. 51-53.

4. Boerma W., Schellevis F., Русович В.З. Совершенствование первичной медико-санитарной помощи в Беларуси // Медицина.- 2000.- №1- С.15-17.

5. В Україні насправді з'явиться сімейна медицина? [ Елект . ресурс ] - http://health.unian.net/ukr/detail/198630.

6. Сімейна медицина по-українськи [ Елект . ресурс ] - http://weekly.com.ua/ukr/?art=1177056530.