Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая международная научно-практическая Интернет-конференция "Спецпроект: анализ научных исследований " ( 23 - 24 июля 2009 г.)

Попова Т.О.

Донецький державний університет управління

ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ ВИКОНАННЯ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Сучасна система міжбюджетних відносин в Україні потребує розроблення чітких критеріїв оцінки виконання функцій із здійснення контролю за цільовим й ефективним використанням бюджетних коштів. Зволікання у цьому процесі може призвести до погіршення стану фінансово-бюджетної дисципліни у державі та загострення ситуації з невідповідністю системи управління місцевими бюджетами та міжбюджетних відносин системі внутрішнього фінансового контролю.

Однією з проблем створення та розвитку муніципального та фінансового контролю в Україні є не сформованість інституцій, які б забезпечили ефективний і дійовий фінансовий контроль у кожному окремому регіоні. Це призводить до існування малоефективного внутрішнього фінансового контролю за витрачанням коштів місцевих бюджетів і трансфертів.

Для посилення результативності державного фінансово-економічного контролю слід вдосконалити систему муніципального контролю, що, в свою чергу, призведе до ефективного здійснення регулюючої функції держави в економічному середовищі.

Однією з умов вдосконалення системи фінансового контролю виконання місцевих бюджетів є впровадження системи БОР (бюджетування орієнтоване на результат). В загальному вигляді бюджетування орієнтоване на результат, можна визначити як систему формування бюджету, яка відображає зв'язок між бюджетними витратами та досягнутими результатами.

Однією з принциповий відмінностей БОР від традиційного постатейного бюджетування складається в тому, що виконання бюджету оцінюється з точки зору не тільки ступеня виконання тих чи інших бюджетних статей, але й ступеня виконання поставлений цілей і задач. Для цього розробляється і вводиться спеціальна система показників, які дозволяють на регулярній основі відстежувати ступень досягнення цілей і виконання задач, проводити моніторинг і оцінку ефективності бюджетних видатків. Це дає змогу оцінити результативність бюджетних видатків, підвищити відповідальність розпорядників та одержувачів бюджетних коштів за їх ефективне використання та на основі отриманих даних визначити оптимальні шляхи використання ресурсів в інтересах громадян.

Важливою ланкою фінансово-бюджетного контролю є моніторинг результативності видатків, який проводиться з метою забезпечення оперативного управління фінансовими ресурсами, підвищення достовірності основних показників, які характеризують поточний фінансовий стан, недопущення фактів неефективного використання грошових коштів, забезпечення своєчасного фінансування видатків, виконання взаємних зобов’язань. Якщо створити взаємопов’язану загальнодержавну систему моніторингу результативності бюджетних видатків на регіональному рівні, то оцінити загальну ситуацію з бюджетним планування в країні можливо завдяки об’єднанню даних моніторингу територіальних органів влади.

Як будь-яка інша процедура, яка вбудовується в вже сталу структуру, моніторинг результативності бюджетних видатків потребує від адміністрації внести визначені зміни в організацію своєї діяльності. Насамперед необхідно дану процедуру розробити – визначити методи збору інформації, методи вивчення погляду суспільства, методи аналізу поточної ситуації в наданні послуг, методи використання інформації, яка отримана в ході моніторингу, а також розробити індикатори моніторингу, форми звітності й інше.

Таким чином, бюджетування орієнтоване на результат, є перспективним напрямком реформування системи управління суспільними фінансами та має ряд переваг: дозволяє органам управління здійснювати контроль за реалізацією програм і використанням бюджетних коштів за рахунок встановлення показників результативності та порівняння фактично досягнутих результатів з запланованими; дає можливість встановлювати взаємозв’язок між очікуваними результатами реалізації програми і об’ємом потрібних для цього ресурсів; підвищує обґрунтованість бюджетних заявок; дозволяє більш ефективно розподіляти бюджетні кошти між конкуруючими статтями видатків у відповідності з пріоритетами державної політики; підвищує прозорість і зрозумілість бюджету, що сприяє залученню інвесторів і підвищенню довіри населення до органів місцевого самоврядування.

Перехід від постатейної моделі бюджетування к БОР поставить на повістку дня такі проблеми, як підвищення свободи адміністраторів бюджетних коштів в розпорядженні коштами, використання методу нарахування в бюджетному обліку, вироблення принципів контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, зміна системи збору та обробки інформації, яка використовується в бюджетному процесі.

Література:

1. Добролюбова Е.И. Внедрение принципов и процедур управления по результатам в Российской Федерации: промежуточные итоги и направления развития // Вопросы государственного и муниципального управления. - 2008. - № 3. - С. 133-165.

2. Долганова Ю.С., Пешина Э.В. Клиометрический подход в исследовании бюджетирования, ориентированного на результат// Известия Уральского государственного университета. - 2008. - №3(22). – С.77.