Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Четвертая международная научно-практическая Интернет-конференция "Спецпроект: анализ научных исследований " ( 23 - 24 июля 2009 г.)

Редько Т.В.

Київський національний університет ім. Т. Шевченка, ТОВ «Лак Сант»

МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕНЬ ГЕО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ПОЛЯ РЕКРЕАЦІЙНО-ТУРИСТСЬКИХ СИСТЕМ

Історичний розвиток географії привів до гуманізації, антропоцентричності наукових досліджень. Лавиноподібний р озвиток людства зумовлює збільшення обсягу інформаційних потоків: я кщо у 70-ті рр. ХХ ст . обсяг інформації подвоювався кожні 5-7 років , то вже в 9 0-ті – щорічно! Таким чином, людство одночасно постає і регенератором інформації, і «продуктом» її дії. Інформаційний масив збільшує навантаження та щільність географічного простору. Найяскравіше це явище спостерігається у рекреаційно-туристських системах (РТС), розвиток яких знаходиться у прямій залежності з обсягом та якісними характеристиками просторової інформації.

Дослідження цієї надзвичайно цікавої проблематики вимагає не менш складної та різноманітної методології. Міждисциплінарний характер даного питання об’єднує як загальнонаукові так і спеціальні методи, запозичені з соціології, психології, культурології та багатьох інших наук.

Авторським дослідженням були запропоновані методи, найбільш ефективні для дослідження просторових процесів поширення інформаційних потоків та їх впливу на стан РТС.

На розповсюдження та формування просторових знань великий вплив мають суб’єктивні фактори і засоби масової інформації, які в наш час все частіше замінюють класичні джерела географічного пізнання – географічні карти, книги і т.п. Інформація, яка розповсюджується ЗМІ відрізняється значною мобільністю, доступністю та іншими перевагами перед класичними джерелами знання. Таким чином, саме ЗМІ є найбільш вагомим фактором у формуванні просторового знання. Для дослідження інформації, що надходить зі ЗМІ, найбільш дієвим є метод контент-аналізу.

Контент-аналіз. Контент-аналіз (англ. content analysis ; ві д content —зміст) формалізований метод вивчення текстової та графічної інформації, переклад інформації, що вивчається у кількісні показники.

Об’єктом контент-анализ у мож е б ути зміст р ізних публікацій, радіо- і телепередач, рекламних звернень тощо. Процедура підрахунку в загальному вигляді подібна до стандартних прийомів класифікації за виділеними групуваннями. Складаються таблиці, застосовується спеціальні формули: наприклад, формула оцінки ваги змістовних категорій у загальному обсязі тексту:

К = число одиниць аналізу, що фіксують дану категорію

загальне число одиниць аналізу

З часом цей метод знайшов своє застосування й у поведінковій географії. Оскільки всі події, що передаються через ЗМІ, відбуваються в межах географічного середовища, то разом з основним знанням до споживача доходять і знання про географічний простір, в межах якого відбувається те чи інше явище – при цьому формується ірреальність, яка визначає ступінь стійкості до впливу різних варіантів експансійного впливу. Формування «іміджу» регіону залежить від частоти публікацій про регіон та тематичної структури цих публікацій. В свою чергу частота публікацій залежить від близькості джерела інформації до її споживача та від сили інформаційного сигналу, тобто значущості подій для споживача інформації. Інформація, що її передають через ЗМІ, не тільки формує образ (імідж) окремого регіону, але й перетворює його у відповідності з власними інтересами.

Семантичний аналіз . Збір інформації відбувався методом соціологічного опитування. Респондентам пропонувався перелік адміністративних районів, які оцінювались за ступенем туристської привабливості та іншими показниками. Отримані таким чином індивідуальні ранжировки районів сумувались , піддавались аналізу і представлялись графічно у вигляді когнітивних карт даної групи людей.

В авторському дослідженні окрім відкритих питань анкети про розвиток туризму у регіонах д ля отримання більш повної інформації про просторове когнітивне сприйняття українцями територій туристського використання України та структуризації попередньо отриманих даних респондентам пропонувалось заповнити матрицю суб’єктивної оцінки розвитку туризму в регіонах України за семантичною шкалою від 1 до 5.

Було виявлено, що просторова інформація, яку отримують при такому опитуванні, залежить від чотирьох факторів: відстані респондентів від джерела інформації, фізико-географічного характеру простору, що досліджується, сили (розміру) інформативного сигналу і близькості джерела інформації до межі області, яка вивчається.

До отриманих даних було застосовано метод рангової кореляції Спірмена , що дозволило побудувати узагальнену поверхню сприйняття досліджуваних територій як функціонуючих, так і перспективних для реалізації туристської діяльності, яка знайшла свій вираз у якості ментальної карти.

Когнітивне картографування . Ментальні карти можуть бути відображенням територій, які знає чи не знає респондент, або містити деякі оціночні характеристики Підґрунтям для побудови ментальних карт стають показники, отримані при соціологічному опитуванні, адаптовані математико-статистичними методами під час семантичного аналізу.

Ментальні карти дозволяють найбільш наглядно демонструвати географічні уявлення, які формуються у кожної людини в залежності від її місця проживання, віку, освіти, соціального положення і особливостей фаху.