Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VII Международная научно-практическая Интернет-конференция "АЛЬЯНС НАУК: УЧЕНЫЙ – УЧЕНОМУ" (15-16 марта 2012 года)

Гусельникова С.В.

Класичний приватний університет, м. Запоріжжя, Україна

МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З МІЖНАРОДНОГО ПРАВА

 

Провідною тенденцією інформаційного суспільства є активне використання, збору, зберігання та обробки інформації, залучення засобів приватного та масового, професійного спілкування у повсякденній життєдіяльності людини. За останні роки стерлися межі використання інформаційних засобів у приватній чи професійній діяльності, а сама їх кількість та їх різновидів неупинно зростає з розвитком технічного прогресу.

Як ніколи став актуальним вислів «хто володіє інформацією – володіє світом». А до проблеми інформаційної компетентності звернулися дослідники різних галузей (В. Акуленко, Н. Баловсяк, М. Близнюк, Т. Богданова, Л. Васильєва, А. Вишняков, С. Гунько, М. Дзугоєва, О. Значенко, О. Ільків, О. Кизик, С. Малярчук, О. Нікулочкін, О. Повідайчик, О. Пометун, І. Смирнова, О. Снігур, О. Суховірський, О. Толстих, С. Трубачова, А. Фіньков, А. Хуторський, О. Шиман). Не зважаючи на різнобічні дослідження процесу формування інформаційної компетентності майбутніх фахівців права авторами П. Абдулаєвою, Є. Вертенніковим, О. Гавриловим, Т. Гюльмагомедовою, І. Кулантаєвою, Є. Мещеряковим, А. Мірзаєвою, ця проблема не була об’єктом досліджень у контексті міжнародного права.

Предметом дослідження є міждисциплінарний підхід до формування інформаційної компетентності майбутніх фахівців з міжнародного права.

Метою – проаналізувати можливі міждисциплінарні підходи до формування інформаційної компетентності майбутніх фахівців з міжнародного права.

Аналіз наукових праць та практичних досліджень встановлено, що інформаційну компетентність майбутніх фахівців, на сьогоднішній день, визначають як здатність знаходити, оцінювати та використовувати інформацію у всіх її можливих форматах (Каліфорнійський академічний сенат). Вона об’єднує бібліотечну грамотність, технологічну та методологічну грамотність, застосування критичного мислення та навичок застосування (Американська асоціація наукових бібліотек та бібліотек коледжів). Однак, особливістю інформаційної компетентності фахівців права було визначено вміння створювати та адекватно застосовувати інформацію на основі знань про етичні та правові наслідки цих дій.

У ході дослідження щосеместрових робочих планів, навчальних робочих програм було встановлено тісний міждисциплінарний зв'язок у педагогічному процесі викладання дисциплін різних циклів у студентів – юристів-міжнародників, що розкриває підґрунтя для використання міждисциплінарного підходу у процесі формування інформаційної компетентності майбутніх фахівців з міжнародного права. Так теоретичне ознайомлення з поняттям інформації, її видами та формами роботи розкриваються на предметі «Міжнародна інформація». Правові аспекти створення, відбору, зберігання, обробки, захисту та використання інформації розкриті у курсах дисциплін «Міжнародне інформаційне право» та «Інформаційно-аналітична діяльність». Технологічні засоби роботи з інформацією студенти вивчають у курсі «Інформаційні технології та технічні засоби». Але, зважаючи на особливості навчально-виховного процесу внз та педагогічні технології вищої школи, студенти – майбутні юристи-міжнародники вимушені постійно стикатися з необхідністю використовувати інформаційні засоби для навчання та роботи з інформацією. Тому процес удосконалення їх технологічних навичок продовжується протягом всього навчально-виховного процесу.

Ще одним аспектом, що підтверджує необхідність застосування міждисциплінарного підходу, є необхідність студентів більшу частину свого академічного часу, відведеного на самостійну роботу та методичну роботу, працювати з інформацією на іноземній мові, адже більшість документів, міжнародних стандартів, правових та законодавчих актів, юридична практика представлені іноземною мовою.

Головна мета викладання іноземної мови у вищому навчальному закладі – оволодіння мовою в обсязі, потрібному для спілкування у сфері професійної діяльності та власного спілкування, навичками ділової комунікації. Її реалізація відбувається у курсі дисциплін «Основна іноземна мова (за професійним спрямуванням)», «Друга іноземна мова», «Ділова іноземна мова», «Теорія та практика перекладу». У ході навчально-виховного процесу у курсі цих дисциплін також реалізуються ключові складові інформаційної компетентності:

·        постановка проблеми дослідження ;     

·        віднаходження необхідної інформації з різних галузей ;

·        використання технологічних засобів для розміщення та здобуття необхідної інформації ;

·        організація інформації ;      

·        аналіз та обробка інформації ;

·        спілкування з використанням інформаційних технологій ;

·        розуміння етичних та правових аспектів оточуючої інформації та інформаційних технологій.

Практичні завдання з курсу оволодіння іноземною мовою включають види робіт з іншомовною інформацією, що передбачають оволодіння студентами такими навичками: визначати походження та ступінь необхідності інформації, віднаходити ефективний та доступний шлях отримання необхідної інформації, критично оцінювати інформацію та її джерела, включення обраної інформації до своїх базових знань та системи цінностей,індивідуально чи у групі ефективно використовувати інформацію для досягнення специфічних цілей, усвідомлювати економічні, правові та соціальні аспекти використання інформації і отримувати доступ та використовувати інформацію етично та легально.

Таким чином, міждисциплінарний підхід до формування інформаційної компетентності вже частково реалізовується у ході професійної підготовки майбутніх фахівців з міжнародного права. Він є ефективним і значущим, але потребує детальної методологічної розробки у всіх аспектах.