Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

VII Международная научно-практическая Интернет-конференция "АЛЬЯНС НАУК: УЧЕНЫЙ – УЧЕНОМУ" (15-16 марта 2012 года)

Ручинська Н.С.

Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського, Україна

Особливості чат-конференції в умовах персонального веб-ресурсу викладача ЗППО

Надзвичайно швидкі темпи накопичення інформації вимагають постійного поповнення і поглиблення знань педагогічних працівників, що є об’єктивно необхідним. У Національній доктрині розвитку освіти України актуальним завданням динаміки освіти зазначено забезпечення доступності здобуття якісної освіти протягом всього життя для всіх громадян. Ефективним шляхом впровадження, розвитку і підтримки системи неперервного навчання є широке використання можливостей технологій дистанційного навчання [3].

Безперервна освіта прирівнюється до освіти дорослих, тому що мова йде про різні форми перепідготовки, підвищення кваліфікації та культурного рівня людей, що подолали звичайний вік базового навчання. Провідна роль в освіті дорослих, і зокрема педагогічних кадрів, належить закладам післядипломної педагогічної освіти ( ЗППО ). Вони створюють такі умови підвищення кваліфікації, які задовольняють сучасні індивідуальні освітні потреби педагогічних працівників різних спеціальностей та категорій. Специфіка навчання дорослих висуває свої вимоги до викладача ЗППО та до стилю викладання ним навчального матеріалу [1].

Однією з особливостей роботи з дорослими є їхня спрямованість на миттєве застосування результатів навчання. Це вимагає від викладачів ЗППО не тільки надання слухачам певного обсягу нових знань, але й створення умов для оволодіння вміннями і навичками використання отриманих знань у практичній діяльності. Викладач ЗППО перетворюється із лектора на консультанта, інструктора та орієнтується на діалоговий стиль спілкування зі слухачами.

В умовах здійснення підвищення кваліфікації за очно-дистанційною формою викладачам ЗППО доцільно мати персональні навчальні веб-ресурси . Персональний навчальний веб-ресурс – системно організована сукупність інформаційного, навчально-методичного контенту, комунікаційних та контролюючих засобів для здійснення якісного навчального процесу.

Персональний навчальний веб-ресурс викладача ЗППО п обудований на основі комунікації між усіма суб’єктами освітньої системи. Засобами даного веб-ресурсу можна надавати індивідуальні консультації, проводити чат-конференції, організовувати тематичні форуми. Такі технології дають можливість частіше, практично щоденно, консультувати, роблять взаємодію слухача із викладачем навіть інтенсивнішою, ніж за традиційної форми навчання. Розглянемо особливості підготовки та проведення чат-конференції.

Під чат-коференцією ми розуміємо форму спілкування, учасники якої можуть обмінюватися повідомленнями і певною інформацією у режимі реального часу, як у разі "живої розмови", але за допомогою клавіатури.

Проведення чат-конференції вимагає ретельної попередньої підготовки. Спочатку важливо визначити тему, сформулювати мету та завдання чат-конференції. На такі заняття виносяться теми та проблеми, які вимагають оперативної взаємодії слухачів та викладача. Необхідно чітко сформулювати проблемні запитання та підготувати описи відповідних кейсів, заздалегідь описати рекомендації щодо підготовки всіх учасників до їх обговорення, розробити інструкції опрацювання основної та додаткової літератури. В залежності від теми чат-конференції розраховують її тривалість. Оптимальним вважається варіант 60 хвилин. Плюс-мінус 15 хвилин. Сплановують час для чат-конференції так, щоб слухачам було зручно.

Наступний етап передбачає сповіщення потенційних слухачів про дату і час чат-конференції. Не можна інформувати слухачів за день до події. У залежності від аудиторії запрошення краще розсилати за 1 тиждень, з нагадуванням за 3 і 1 день до початку чат-конференції. Для деяких груп цей термін може бути збільшений до 3–4 тижнів. Правило тут таке – чим ближче відносини викладача ЗППО з аудиторією – тим менше термін для сповіщення, і навпаки. Запрошення повинно містити тему заняття, дату і час, ключові питання для обговорення, місце проведення (посилання) і т.п.

У ході чат-конференції бажано задавати питання, які б провокували обговорення та надавали можливість викладачу мати зворотній зв’язок від учасників. Крім того запитання вимагають від слухачів концентрування уваги на темі та підтримки мисленнєвої активності. Запитання при цьому не мають бути занадто складними. Краще всього задавати питання на роздуми, на висловлювання особистої думки.

Висновки . Використання персонального навчального веб-ресурсу викладача ЗППО зорієнтоване на забезпечення максимальної взаємодії учасників освітнього процесу. Засобами персонального навчального веб-ресурсу зручно не тільки розкривати навчальні матеріали для слухачів, проводити тренінги, відкриті заняття, а й здійснювати спілкування, зокрема проводити чат-конференції. Працюючи в чат-конференції, слухачі вчаться самостійно відпрацьовувати та відстоювати свою точку зору, що дає можливість самоствердитися кожному з них.

 

Список використаних джерел:

1.             Андрющенко Т.К. Особливості навчання дорослих / Т.К. Андрющенко // Вісник Черкаського університету: Науковий журнал. – 2008. – Вип. 123. Сер.: Педагогічні науки.

2.             Ручинська Н.С. Використання дистанційних технологій для контролю якості підвищення кваліфікації / Н.С. Ручинська // VI Міжнародна конференція «Стратегія якості в промисловості та освіті» – Дніпропетровськ – Варна, 2010. – Том 2 (Ч. 2).

3.             Указ Президента України № 347/2002 від 17.04.02 року Про Національну доктрину розвитку освіти [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.osvita.ua/legislation/other/2827