Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности" (29-30 марта 2012г.)

Глухова К.В., Гапонова Л.О.

ОКВНЗ «Інститут підприємництва «Стратегія», м. Жовті води, Україна

СТВОРЕННЯ ПРОГРАМНОГО ЗАСОБУ РОЗДІЛУ ЕНТОМОЛОГІЇ ЕЛЕКТРОННОЇ ЕНЦИКЛОПЕДІЇ ДЛЯ МОБІЛЬНОГО ПРИСТРОЮ IPAD

 

Питання інформатизації є досить актуальним в сучасному світі, не менш ніж питання мобільності. Швидкий ріст і модернізацію мобільних пристроїв за останні кілька років продемонструвала компанія Apple. Планшет цієї компанії – iPad [1], – є потужним мобільним пристроєм, який набирає своєї популярності і відповідно зростає попит на програмні продукти для таких приладів.

Виходячи з вище зазначеного, не дивно, що різноманітні компанії створюють додатки для таких мобільних приладів як iPad/iPhone. Зокрема зараз створюється дуже багато додатків навчального характеру з різноманітних областей науки: хімії, біології, математики, літератури. Такі додатки сприяють кращому засвоєнню інформації, тому що сприймають в ігровій формі, а як відомо цікаво представлена інформація краще запам’ятовується. Та наявність заохочення (віртуального нагородження) спонукає до самостійної роботи та розвитку. Тому навіть в деяких школах за кордоном починають вводити в навчальний курс використання таких додатків.

Основною метою та ціллю розробки даного програмного засобу є реалізація iPad додатку для компанії Forma Books, яка спеціалізується на створенні різноманітних книжок як художнього, так і навчального характеру для дітей та їх батьків.

Головна мета додатку – створення розвиваючого електронного альбому з комахами, що містить інформацію про кожен екземпляр комахи, розташовану по категоріям, та колекціонування самостійно знайдених відповідних екземплярів шляхом фотографування їх та збереження. Для заохочування реалізований механізм підрахунку індивідуальної роботи та віртуальне нагородження за різними ступенями.

Серед існуючих рішень аналогів не було знайдено, даний програмний засіб розроблювався на замовлення. Компанія Forma Books має лише друковані аналоги, які було вирішено доповнити та автоматизувати для мобільного пристрою iPad.

Даний програмний засіб включає в собі багато незалежних програмних модулів, які реалізують наступну функціональність:

? перегляд інформації про комах в кількох режимах, а саме:

o   режим меню. В цьому режимі інформація поділена на головні категорії та підкатегорії про комах і відображається у вигляді кнопок, до яких належать ті чи інші комахи. При натисненні на певну кнопку відповідної категорії чи підкатегорії відображається інформація про конкретний екземпляр;

o   режим нагород. В цьому режимі відображаються всі нагороди, які користувач отримав за розміщення певної кількості екземплярів комах. Нагороди поділяються на дві основні категорії: нагороди за повністю заповнену категорію комах, та нагороди за знайдену кількість комах. При натисненні на певну нагороду з'являється інформація за що саме було отримано цю нагороду, або за що можна отримати її, в разі коли ще не знайдено комаху;

o   режим енциклопедії, в якому можна переглядати інформацію у вигляді книжки, гортаючи сторінки. В цьому режимі кожна наступна комаха відображається на окремій сторінці з картинкою і описом. Ця інформація суто інформативного характеру і повідомляє яку саме комаху треба знайти;

o   режим користувача, в якому він сам заповнює інформацію про знайденого екземпляра. Цей режим є оберненою стороною кожної сторінки книжки. В нього можна потрапити натиснувши на сторінку з інформацією по замовченню, де користувач має можливість заповнити поля з датою та координатами місцезнаходження власноруч, або автоматично і у вище зазначених полях з'явиться поточна дата і час, а також координати місцезнаходження користувача з точністю до регіону.

? можливість фотографування відповідного знайденого екземпляра комах або завантаження фотографії з фото бібліотеки мобільного пристрою iPad ;

? можливість виявлення gps-координат місцезнаходження за допомогою геолокації.

Ознайомившись зі всіма вимогами та пропозиціям замовника, а також особливостями апаратної частини, а саме мобільного пристрою iPad, під який розробляється дане ПЗ, було вирішено використовувати мобільну СКБД sqlite3.0 та мову програмування Objective-C [2].

Відміні риси Objective-C є:

-   динамічність – цілий ряд рішень, які зазвичай приймаються на етапі компіляції, тут відкладаються безпосередньо до етапу виконання;

-   вона message-oriented в той час як С++ – function-oriented. Це означає, що в ній виклики методу інтерпретуються не як виклик функції (хоча до цього зазвичай все зводиться), а саме як посилка повідомлення (з ім'ям і аргументами) об'єкту, подібно до того, як це відбувається в Smalltalk.

Такий підхід дає цілий ряд плюсів – так, будь-якому об'єкту можна послати будь-яке повідомлення. Об'єкт може замість обробки повідомлення просто переслати його іншому об'єкту для обробки (так зване делегування), зокрема саме так можна легко реалізувати розподілені об'єкти (тобто об'єкти, що знаходяться в різних адресних просторах і навіть на різних комп'ютерах).

Специфіка створення додатків для мобільного пристрою iPad полягає у відсутності на планшеті кнопок та засобів керування. В операційній системі Apple iOS користувацький інтерфейс Cocoa був замінений на спеціальну мобільну версію, орієнтовану на роботу пальцями з мультисенсорним екраном (без використання стилуса) – Cocoa Touch [3]. Інтерфейс створювався з урахуванням повного керування пальцями, тому екран не реагує на торкання іншими предметами. Технологія Multitouch, що дозволяє дисплею iP ad розпізнавати торкання до п’яти пальців одночасно, значно полегшує взаємодію користувача з пристроєм: наприклад, масштабування веб-сторінки або зображення.

Враховуючи, що багато жестів для користувачів мобільного планшету iPad стали звичними, це слід враховувати під час проектування користувацького інтерфейсу мобільних додатків. Крім того, додатки з динамічним інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом займають перші позиції у списку продажів на App Store . Інтерфейс повинен бути не лише зрозумілим, але й зручним у користуванні. Наприклад, якщо необхідно з додатку потрапити до фотокамери добре коли це можна зробити без зайвих переходів і натиснень, та зберігання інформації без великого ланцюга підтверджень.

В результаті розробки даного ПЗ отримали електронну бібліотеку, що охоплює клас ентомології і відповідає всім вимогам замовника.

В подальшому планується реалізація ще кількох розділів, які разом будуть утворювати електронну енциклопедію, а також зробити бібліотеку більш інтерактивною: зі звуками, анімаціями та заохочуваннями.

Механізм створеного додатку Botan для мобільного пристрою iPad можливо використовувати для будь якої галузі науки.

 

Список використаних джерел:

1. Електронний ресурс. – Режим доступу: http :// www . habrahabr.ru/company/nomobile/blog/114837/ стаття про iPad

2. Електронний ресурс. – Режим доступу: http:// www . habrahabr.ru/blogs/macosxdev/107126/ – стаття про objective-c

3. Електронний ресурс. – Режим доступу: http:// www . zoom.cnews.ru/news/item/412252