Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Вторая научно-практическая конференция "АЛЬЯНС НАУК: ученый ученому" (3-7 октября 2005 г.)

ОПТИМІЗАЦІЯ МІЖРАЙОННИХ ТОВАРНИХ ПОТОКІВ МОЛОКА ПІДКОМПЛЕКСУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

О.П. Назарова., С.Р.Теслюк

Постанова проблеми. Подолання кризової ситуації, яка вразила молочне скотарство, в загальному контексті призупинення спаду і нарощування обсягів сільськогосподарського виробництва в Україні набуває все вагоміше значення . Адже ця галузь має досить високу питому вагу у формуванні продовольчих ресурсів країни.

До позитивних наслідків розвитку ринку молока і молокопродуктів можна внести: формування реальної ціни на продукцію через пропонування значного обсягу молока і молокопродуктів на ринку та зустрічний попит; послаблення монополізму великих молокопереробних підприємств завдяки переробці частини молочної сировини самими товаровиробниками та створенню малих приватних переробних підприємств. Проте збільшення виробництва молока у приватному секторі протягом 1990 - 2004 рок майже не вплинуло на збільшення споживання молока міськими жителями, оскільки переробні підприємства мало заготовляли молока, вироблені цим сектором . Проблема його збуту особливо гостра для господарств, віддалених від густонаселених пунктів. Крім того, не вся продукція надходить до споживача у зв’язку з її низько товарністю та втратами при зберіганні , переробці і реалізації

Ринок молока та молокопродуктів являє собою складову споживчого ринку Запорізької області, тобто молочно галузь безпосередньо виходить на кінцевого споживача . Тому , здійснюючи розрахунки перспектив розвитку галузі, необхідно насамперед передбачити зміну у чисельності населення .

В адміністративних районах Запорізької області з розрахунку на 100 жителів припадає неоднакова кількість корів. Тому при самозабезпеченні молоком регіону в цілому в одних районах його виробляється з надлишком , а в інших – в недостатніх обсягах. Таким чином можемо перечислити райони, забезпечуючи себе молоком і готові пропонувати: Якимівський , Веселівський , Михайлівський, Куйбишевський, Приморський, Чернігівський, Приазовський, Пологівський , Гуляйпільский , В-Белозерський . Райони в яких незадоволений попит, а також основні молокозаводи для переробка молока, що розташовані близько до вказаних районів: Токмацький , Оріхівський , Василівський , Розівський , Мелітопольский , Приазовський.

Для оптимізації міжрайонних товарних потоків молока з пакетів прикладних програм лінійного програмування використаємо транспортний симплекс.

Економічна постановка ТЗЛП зводиться до наступного: потрібно визначити, скільки вантажу необхідно перевезти і по якому маршруті, щоб у кожний пункт призначення був доставлений необхідний вантаж, а загальні витрати були мінімальними .

Розв’язання транспортної задачі. Розв’язок здійснюється за допомогою програмної реалізації в пакеті MathCad .

Запаси – пропозиція (матриця S), Замовлення - попит ( матриця В), Витрати (матриця С):

Запаси – пропозиція (матриця S) Замовлення - попит ( матриця В) Витрати (матриця С)

Отримана матриця наступних результатів:

Матриця результатів

Регіональні пропозиція, попит та оптимальні товарні потоки молока в Запорізькій області на період 1990 – 2003 рр., тис.т. представлена в Таблиця 1.

За вихідними даними складаємо числову економіко математичну модель оптимізації товарних потоків молока і в результаті розв’язання одержуємо оптимальний варіант міжрайонних перевезень молока в Запорізькій області.

Таким чином, Із 16 адміністративних районі Запорізької області в шести обсяги виробництва молока потенційно недостатні. Саме вони стануть об’єктами ринкової концентрації товарних потоків молока та молокопродуктів. Всі інші адміністративні райони – це об’єкти розповсюдження ринкових товарних потоків.

Найбільш прийнятою стратегією розвитку молочного скотарства в Запорізькій області повинна стати концентрація зусиль на нарощування поголів’я корів і підвищення їх продуктивності.

Таблиця 1.

Токмацький Оріхів- ський Василів- ський Розівський К-Дніпровський ОЛКОМ МОЛОЧАНСЬК ПРИАЗОВ
Якимівський 4799
Веселівський 8831
Михайлівський 2132
Куйбишевський 1690 5375 462 470 30,5
Приморський

6189

Чернігівський 710 6929
Приазовський 1097
Пологівський 2057
Гуляйпільский 9744
В-Белозерський 1028 539,5

Чого можна досягти при докорінному удосконаленні технологій утримання і годівлі корів, поліпшення селекційно – племінної роботи. Така стратегія дозволить досягнути самозабезпечення населення Запорізького регіону молоком та молокопродуктами. Вирішення значних завдань можливе лише за умови значного зростання доходів населення.

Наступним кроком нашого дослідження , визначення впливу факторів Х 1 – виробництво молока (дані 1990-2003), Х 2 – ціна від реалізації на реалізацію молока.

Мета полягає у отриманні лінійної та нелінійної моделі . Вона буде показувати залежність факторів Х 1 , Х 2 на результативність ознаки , в даному випадку реалізації молока Y , в свою чергу це дасть нам можливість здійснювати прогноз.

За даними досліджень, отримали результати :

- лінійна модель: Лінійна модель ;

- нелінійна модель:

Нелінійна модель , що дозволяє прогнозувати реалізації молока.

Незадовільний вид поверхні не дає можливості провести оптимізація, тобто поверхня не має області оптимуму. Тобто розрахунки не дали позитивного результату для задачі max.

Для того щоб Запорізька область змогла забезпечити внутрішні потреби та виробити додаткову кількість молока та молокопродуктів для реалізації в інших областях України й за кордоном необхідно нарощувати поголів’я корів та підвищити їх середньорічну продуктивність , хоча б до рівня приватного сектора 3499 кг .

Рис.1. Поверхня нелінійної моделі

Рис.1. Поверхня нелінійної моделі

Саме за таких умов зростатиме пропозиція товаровиробників області на загальнонаціональному рівні ринку молоко та молокопродуктів.

Забезпечення ефективного функціонування регіонального ринку молока і молокопродуктів можливе лише за оптимального поєднання загально - і внутрішньосистемних інтересів підприємств молоко продуктового підкомплексу АПК Запорізької області за рахунок використання стратегічного

менеджменту і маркетингової діяльності, зорієнтовані на ринок та його потреби. Нині переважна більшість переважна більшість сільськогосподарських підприємств належить до збиткових структур. Тому виникла нагальна потреба розробки кардинальних заходів призупинення спаду і збитковості виробництва молока, обґрунтування напрямів комплексних підходів до забезпечення ефективного ведення молочного скотарства, здійснення інтеграції виробництво і промислової переробки молока.

Література:

1. Дудар Т.Г., Голошта Н.К. Перспективи розвитку регіонального ринку молока і молокопродуктів. /Економіка АПК.- 2002, №5, с.126.

2. Котпов В.П. Основні методичні положення розробки моделі розвитку регіонального молоко продуктового під комплексу. /Економіка АПК.- 2000, №5, с.11.

3. Джонcон Дж . Эконометрические методы . М.: Статистика,1980

4. Салманов О.Н. Математическая экономика с применением Excel, MathCad . Спб .: БХВ-Петербург,2003.