Наши конференции

В данной секции Вы можете ознакомиться с материалами наших конференций

VII МНПК "АЛЬЯНС НАУК: ученый - ученому"

IV МНПК "КАЧЕСТВО ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ: глобальные и локальные аспекты"

IV МНПК "Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности"

I МНПК «Финансовый механизм решения глобальных проблем: предотвращение экономических кризисов»

VII НПК "Спецпроект: анализ научных исследований"

III МНПК молодых ученых и студентов "Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации"(17-18 февраля 2012г.)

Региональный научный семинар "Бизнес-планы проектов инвестиционного развития Днепропетровщины в ходе подготовки Евро-2012" (17 апреля 2012г.)

II Всеукраинская НПК "Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения" (6-7 апреля 2012г.)

МС НПК "Инновационное развитие государства: проблемы и перспективы глазам молодых ученых" (5-6 апреля 2012г.)

I Международная научно-практическая Интернет-конференция «Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности государства, бизнеса и образования в современных экономических условиях»(Полтава, 14?15 февраля 2013г.)

I Международная научно-практическая конференция «Лингвокогнитология и языковые структуры» (Днепропетровск, 14-15 февраля 2013г.)

Региональная научно-методическая конференция для студентов, аспирантов, молодых учёных «Язык и мир: современные тенденции преподавания иностранных языков в высшей школе» (Днепродзержинск, 20-21 февраля 2013г.)

IV Международная научно-практическая конференция молодых ученых и студентов «Стратегия экономического развития стран в условиях глобализации» (Днепропетровск, 15-16 марта 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Альянс наук: ученый – ученому» (28–29 марта 2013г.)

Региональная студенческая научно-практическая конференция «Актуальные исследования в сфере социально-экономических, технических и естественных наук и новейших технологий» (Днепропетровск, 4?5 апреля 2013г.)

V Международная научно-практическая конференция «Проблемы и пути совершенствования экономического механизма предпринимательской деятельности» (Желтые Воды, 4?5 апреля 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Научно-методические подходы к преподаванию управленческих дисциплин в контексте требований рынка труда» (Днепропетровск, 11-12 апреля 2013г.)

VІ Всеукраинская научно-методическая конференция «Восточные славяне: история, язык, культура, перевод» (Днепродзержинск, 17-18 апреля 2013г.)

VIII Международная научно-практическая Интернет-конференция «Спецпроект: анализ научных исследований» (30–31 мая 2013г.)

Всеукраинская научно-практическая конференция «Актуальные проблемы преподавания иностранных языков для профессионального общения» (Днепропетровск, 7–8 июня 2013г.)

V Международная научно-практическая Интернет-конференция «Качество экономического развития: глобальные и локальные аспекты» (17–18 июня 2013г.)

IX Международная научно-практическая конференция «Наука в информационном пространстве» (10–11 октября 2013г.)

Вторая научно-практическая конференция "Спецпроект: анализ научных исследований" (7-11 декабря 2005 г.)

МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ СУПРОВОДУ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

М. О. Медведєва

Починаючи з 2004-2005 навчального року розпочався експеримент щодо запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу (КМСОНП) [1] .

Навчальний процес в умовах КМСОНП здійснюється у таких організаційних формах: навчальні заняття (лекції, практичні заняття, лабораторні роботи, семінари…), виконання індивідуальних завдань, самостійна робота студентів, практична підготовка, контрольні заходи, тобто структура діючої традиційної системи вищої освіти з переходом до входження до Болонського процесу фактично не змінюється.

Принцип навчання за КМСОНП передбачає організацію засвоєння студентом навчального матеріалу з навчальної дисципліни у дискретному режимі за наперед розробленою модульною програмою, яка складається з логічно завершених доз навчального матеріалу (модулів) із структурованим змістом кожного модуля та системи оцінювання знань студента.

Проведення усіх видів занять з будь-якого окремого модуля передбачає:

- доведення до студента стратегічних цілей заняття;

- організацію засвоєння знань та вмінь студента;

- доведення до студента завдань для самостійного вивчення;

- поточний контроль знань та вмінь студента.

Наприкінці вивчення кожного модуля, як підсумок – модульний контроль.

На кожний модуль дається для оцінки знань студентів відповідна кількість балів. Обрахунок кількості балів, набраної кожним студентом, в ручному режимі досить трудомісткий и часто-густо може привести до помилок, що частіше всього і трапляється. Звичайно, було б простіше, якби кредитно-модульна система була тотожною із національною системою організації навчального процесу. Оскільки програмна система організації навчального процесу значно відрізняється від КМСОНП, обидві ці системи потребують взаємної адаптації.

З другого боку, уніфікація документації і, зокрема, додатку до диплому, потребує безпомилкового повсякденного супроводу навчання студентів з усіх дисциплін, які він включив до своєї програми навчання на поточний рік. Навіть у межах одного навчального закладу важко добитися тотожного проходження навчальної документації на всіх кафедрах у зв’язку з наявністю людського фактору, тому виходом з цього положення слід вважати уніфікацію звітності із залученням комп’ютерних програм.

До звітної документації викладача за КМСОНП відносяться: журнал академічної групи, рейтингова відомість, залікова відомість, екзаменаційна відомість. Навчальна документація, як правило, складається в різних програмах пакету MS Office . Зупинимося на середовищах MS Excel , MS Word , MS Access . Крім того, нам слід враховувати комп’ютерну кваліфікацію викладачів, далеких від інформаційних дисциплін, а також необхідність застосування математичних залежностей при укладанні навчальної документації. Враховуючи ці умови, остаточно слід обрати MS Excel .

Безумовно, для ефективної підтримки вивчення математики у ВНЗ можуть застосовуватись найбільш поширеніші наукові математичні пакети Mathematica , MatLab , Maple , MathCAD та інші, але для нашої мети, п орівнюючи спеціальні та універсальні програмні засоби для виробництва документації, цілком природним слід вважати вибір MS Excel . Аналіз існуючої методичної розробки вказує на те, що вона більш зорієнтована на надання навичок роботи у відповідному програмному середовищі.

При вивченні дискретної математики (розділ математичної логіки) на 2 курсі студентам спеціальності „Інформаційні управляючі системи та технології” було дано завдання за допомогою використання мінімальної кількості логічних функцій скласти рейтингову відомість. Найбільш вдалим нам здався варіант, коли було використано функції MS Excel ЕСЛИ та ИЛИ (табл. 1) [2 ; 3] .

Таблиця 1

Як виявляється, більшість документів, супровідної документації з Болонського процесу потребують саме таких обчислень, але досі у навчальних закладах немає уніфікації та стандартного підходу до їх укладання, тому слід пропонувати найбільш прості і загальновживані комп’ютерні програми універсального призначення, до яких як раз і відноситься MS Excel .

Перехід на КМСОНП українських вузів, як ми бачимо, потребує від всіх викладачів дійсного опанування операційною системою ( Windows , Linux ) та пакетом MS Office ( Star Office ). Фактично, ця вимога дуже проста, оскільки володіння інформаційною культурою повинно бути атрибутивним для кожної інтелігентної людини.

Таким чином, неможливо уявити собі участь української вищої освіти у Болонському процесі без інформатизації управління та організації навчального процесу. Безумовно, так само навряд чи може обійтися без інформатизації навчання, зокрема, математиці. На прикладі даної статті, ми намагалися показати поєднання навчання з виконанням реального проекту (метод проектів).

Література:

1. Наказ Міністерства освіти і науки України від 23 січня 2004р. №48 „Про проведення педагогічного експерименту з кредитно-модульної системи організації навчального процесу”.

2. Мхитарян В.С., Козлов А.Ю., Шишов В.Ф. С татистические функции MS Excel в экономико-статистических расчетах: Учебное пособие для ВУЗов. – М.: Статистика, 2003. - 231 с .

3. Microsoft Excel 97 . Шаг за шагом: Практ. пособ./ Пер. с англ. – М.: ЭКОМ, 1997. – 448 с .